Wiadomości z Rybnika

Dom Kultury Chwałowice zaprasza na wystawę fotografii Urszuli Kordeusz

  • Dodano: 2021-05-14 07:00, aktualizacja: 2021-05-13 10:02

Dom Kultury Chwałowice zaprasza na na wystawę fotografii Urszuli Kordeusz pt. "Indie - jedność w różnorodności".

Podróż do Indii być może w chwili obecnej nie jest wskazana, tym bardziej polecamy tą wirtualną za pomocą fotografii z podróży, które możemy oglądać w Rybniku.

Dom Kultury Chwałowice (Rybnik ul. 1 Maja 91B www.dkchwalowice.pl) zaprasza do swoich galerii na wystawę fotografii Urszuli Kordeusz pt. “Indie - jedność w różnorodności”.

Wystawa czynna od 26.04. do 16.06.2021 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 20.00 i w soboty od 8.00 do 15.00. Finisaż wystawy w piątek 11 czerwca 2021 r. w ramach "Szamańskiego Wieczoru Sztuk" (pełne info na: https://www.dkchwalowice.pl/?news=22604). Wstęp wolny!

Wystawa towarzyszy Rybnickiemu Festiwalowi Podróżników KARAWANA - Rybnik 11- 13.06.2021 r. (pełne info na: https://www.dkchwalowice.pl/?news=21984). 

Wystawa "Indie - jedność w różnorodności" to wielobarwna ludzka mozaika wielu narodów i religii, którą można spotkać w Indiach. Zdjęcia są owocem wieloletnich podróży do tego wyjątkowego kraju Urszuli Kordeusz. "Żeby więc dotrzeć do tego co zapamiętane, trzeba dojść do człowieka, a jeżeli mieszka on daleko od nas, musimy do niego pójść, wyruszyć w drogę, a kiedy już się spotkamy- usiąść razem i wysłuchać, co nam powie, wysłuchać, zapamiętać, może napisać...". Autorka wystawy do cytatu z "Podróży z Herodotem” Ryszarda Kapuścińskiego dodałaby - ZATRZYMAĆ w KADRZE.

Urszula Kordeusz - z wykształcenia pedagog. Podróże i fotografia stały się jej wielką pasją. Dziś nie wyobraża sobie życia bez nich, ponieważ uważa, że nic tak jak podróże, nie ubogaca człowieka. To one jak żaden inny Uniwersytet, uczą tolerancji i szacunku do drugiego człowieka.  Ponadto poczucie wolności jakiego doznaje podczas podróżowania jest dla niej nieocenione. Zafascynowana Azją, a w szczególności Indiami, do których wraca tak często jak tylko się da i fotografuje. Najbardziej ceni sobie spotkania ze zwykłymi ludźmi. Strony: https://orszula.flog.pl/, https://podrozezkordula.blogspot.com/, https://www.facebook.com/urszula.kordeusz.

Dom Kultury Chwałowice zaprasza na wystawę fotografii Urszuli Kordeusz / fot. DK Chwałowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również