Wiadomości z Rybnika

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do obejrzenia wystawy Jadwigi Pietrek

  • Dodano: 2021-05-14 06:30, aktualizacja: 2021-05-13 10:03

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku zaprasza do obejrzenia wystawy malarstwa Jadwigi Pietrek pt. "Ogrody niestrzeżone".

Wystawa będzie dostępna od 14 maja do 16 lipca 2021 roku w Galerii Biblioteki Głównej w Rybniku (ul. Szafranka 7).

Jadwiga Pietrek – mgr sztuki, artysta malarz, pedagog, animator kultury

Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu, studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego, dyplom z malarstwa pod kierunkiem  prof. Lecha Kołodziejczyka, studia podyplomowe  z zakresu zarządzania kulturą na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Od wielu lat związana jest z placówkami kultury. Jako instruktor plastyki w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie zajmuje się promocją i upowszechnianiem plastyki i sztuki. Organizator i kurator wielu wystaw grupowych i indywidualnych, plenerów i przeglądów o zasięgu regionalnym jak np. „Ścieżki, Ogrody, Pejzaże Śląskie" obejmujące działania konkursowe, warsztatowe, plenerowe oraz wystawiennicze, a także prelekcje i spotkania z twórcami.

Założyciel  i opiekun działającej nieprzerwanie od 24 lat Grupy Twórczej "Pasja" oraz dziecięcych grup plastycznych, wychowawca i opiekun wielu młodych twórców.

Uczestniczyła w Polsko-Czeskich Plenerach malarskich "Kopalnie Sztuki Pogranicza",  "Mała Architektura Sakralna", "Pejzaże Pogranicza". Jest laureatką I nagrody Konkursu im Van Gogha w Rybniku. Została uhonorowana nagrodą "Quality" Miasta Radlin, nagrody za działalność wolontariacką oraz laureatką plebiscytu "Osobowość Roku 2018ął w kategorii "Kultura" powiatu wodzisławskiego.

Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem, grafiką, fotografią. Swoje prace wielokrotnie prezentowała na wystawach indywidualnych i grupowych.

Autorka o sobie:

Moją pasją jest malarstwo, ale traktuję je jako obszar zabawy z malarską materią, lubię tematyczne i techniczne wyzwania, odkrywanie nowych możliwości. Moje malarstwo to wyciszenie, przenoszenie tego, co piękne w otaczającym nas świecie, połączenie z przyrodą, dzielenie się emocjami.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do obejrzenia wystawy Jadwigi Pietrek / fot. MBP

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również