Wiadomości z Rybnika

Warsztaty fotograficzne w Domu Kultury Chwałowice

  • Dodano: 2021-03-24 06:30, aktualizacja: 2021-04-07 21:46

Dom Kultury Chwałowice zaprasza na warsztaty fotograficzne w cyklu Między Nami Fotografami.

Warsztaty odbędą się w Domu Kultury Chwałowice w dwóch grupach po 15 osób, pierwsza w godz. 10.00-14.00, druga w godz. 15.00-19.00. Cena warsztatu - 80 zł. Materiały i narzędzia niezbędne do przeprowadzenia warsztatów zapewniają prowadzący: Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa.

Zgłoszenia udziału w warsztatach proszę wysyłać na maila: sztukafotografii@wp.pl. Szczegółowych informacji udziela Krzysztof Łapka - tel. 513064196, sztukafotografii@wp.pl

Warsztat w dniu 24 kwietnia 2021 r. - "Metody pracy w projektach długoterminowych"

Po pierwszym emocjonującym i energetyzującym spotkaniu 13 marca przystępujemy do pracy! Zapraszamy na drugie spotkanie wokół projektów długoterminowych. Tym razem w części teoretyczno- inspirującej pochylimy się nad kolejnymi przykładami ciekawych projektów i rozbierzemy je na części pierwsze. Analizować będziemy pod kątem metody pracy twórczej. Pojawią się kolejni autorzy, książki i moc inspiracji. Następnie przystąpimy do dwóch ćwiczeń praktycznych, w których tym razem wprowadzimy elementy pracy w grupie oraz pierwiastek rywalizacji. Nie, nie będzie to foto-familiada, ale blisko. Jednego możecie się spodziewać - dobrej zabawy! 

Na zajęcia prosimy zabrać sprzęt fotograficzny (aparat z naładowaną baterią i kartą pamięci, statyw, opcjonalnie lampę błyskową, akcesoria fotograficzne).

Kamil Myszkowski - artysta fotografik, twórca instalacji i wideo, kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych, animator życia kulturalnego. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami. Doktorant w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Stypendysta Prezydenta Miasta Sosnowca w Dziedzinie Kultury w 2020 roku. Na co dzień pracuje w Dziale Dokumentacji Mechanicznej Muzeum Śląskiego w Katowicach oraz jako nauczyciel fotografii. Uczestniczy w działaniach jaworznickiej Szkoły Widzenia oraz Grupy 999. Prowadzi warsztaty fotograficzne dla różnych instytucji. Strona: https://kamilmyszkowski.wordpress.com/.

Krzysztof Szlapa - urodził się w 1987 roku w Katowicach. Artysta fotografik. Autor wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych, od 2014 roku kurator w Galerii Pustej cd. w Jaworznie we współpracy z Jakubem Byrczkiem, w latach 2014-2019 kurator Galerii Za Szybą, od 2013 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski, uczestnik Szkoły Widzenia, Grupy 999, Grupy FOTOGRAFY, stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, laureat nagrody dla młodego twórcy imienia Anny Chojnackiej, wykładowca kursów ZPAF OŚ oraz Uniwersytetu Otwartego UŚ, stale współpracuje z Kamilem Myszkowskim przy różnych projektach upowszechniających fotografię artystyczną. Mieszka i tworzy w Katowicach, na co dzień pracuje w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego. Strona: https://krzysztofszlapa.myportfolio.com.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również