Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Startup Europe Week w Rybniku

  • Dodano: 2016-02-03 10:00, aktualizacja: 2016-02-03 11:21
Rybnik włączył się w organizowany po raz pierwszy Europejski Tydzień  Start-upów. Wydarzenie  adresowane  jest przede wszystkim do nowych przedsiębiorców oraz tych, którzy chcą założyć firmę.
 
 
Europejski Tydzień  Start-upów rozpoczął się w Rybniku w poniedziałek, 1 lutego i potrwa do najbliższego czwartku. Organizatorami przedsięwzięcia w naszym mieście są  osoby związane z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości w Rybniku. Spotkania odbywają się w rybnickim Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
 
 
–  Podczas tych dni promowana jest przedsiębiorczość typu start-up. Program wydarzenia obejmuje m.in. spotkania z przedstawicielami władz lokalnych i regionalnych,  sesje informacyjne poświęcone europejskim programom i funduszom dla start-upów, spotkania z inwestorami i przedsiębiorcami, którzy odnieśli sukces oraz  warsztaty dla przedsiębiorców – mówi  Radosław Knesz, główny organizator i prowadzący przedsięwzięcie.
 
 
We wtorek, 2 lutego, w spotkaniu organizowanym  w ramach przedsięwzięcia uczestniczył prezydent Rybnika Piotr Kuczera.
 
 
–  Jesteśmy w budynku, w którym mieści się uczelnia wyższa. To miejsce powinno otwierać się na nowe drogi, nowe rozwiązania, a takimi z pewnością są start-upy – podkreślał prezydent Kuczera, życząc zgromadzonym na sali, by przekazywane treści zaprocentowały w przyszłości.
 
 
2 lutego w ramach przedsięwzięcia zorganizowano wykłady otwarte z prowadzone przez  osoby, które odniosły sukces w biznesie.  O swoich doświadczeniach i drodze do sukcesu opowiadał Lech Kaniuk, jeden z pionierów e-biznesu w Polsce, który ponad 6 lat temu rozpoczął projekt związany z zamawianiem posiłków on-line, dzisiaj znany jako portal PizzaPortal.pl. Piotr Kowalski z kolei opowiadał słuchaczom o www.jadezabiore.pl czyli o platformie wymiany usług koncentrującej się na społecznościowym doręczaniu przesyłek i łączącej prywatnych kierowców, firmy kurierskie oraz osoby przesyłające paczki.
 
 
Europejski Tydzień Start-upów organizowany jest w wielu miastach Europy w dniach 1-5 lutego 2016 r. pod auspicjami Startup Europe – platformy, która ma na celu wspieranie przedsiębiorczości w UE i tworzenie sieci pomiędzy start-upami. Platformie tej patronuje Komisja Europejska, a współorganizatorem przedsięwzięcia jest Komitet Regionów.
 

Najnowsze informacje z Rybnika w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.