Wiadomości z Rybnika

Mobilne widowisko Iskry Niepodległej w Rybniku

  • Dodano: 2024-05-10 14:00

Od najbliższej soboty do poniedziałku (11-13 maja) na terenie rybnickiego Kampusu zrealizowany zostanie spektakl multimedialny "Iskry Niepodległej".

Polacy, którzy zmienili świat

Iskry Niepodległej to mobilne widowisko edukacyjne popularyzujące sylwetki ojców niepodległości, sportowców, podróżników, ludzi kultury, naukowców czy społeczników - wybitnych Polek i Polaków, którzy zmieniali świat. Ich cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie.

Bohaterami są  postaci, o których pamiętamy i te nieco zapomniane. Ich osiągnięcia pośrednio lub bezpośrednio wpływają na nasze życie. To część historii, bez której trudno wyobrazić sobie dzisiejszą Polskę, to opowieść o potencjale naszej wspólnoty - informują Organizatorzy.

Niezapomniane doświadczenia

Mobilne widowisko umieszczono w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, dzięki czemu może podróżować po Polsce. W projekcie zastosowano unikalne rozwiązania technologiczne, by stworzyć dla gości naczep niezapomniane doświadczenie immersyjne, działające na różne zmysły. Nowoczesne technologie połączono z faktami i postaciami historycznymi, by stworzyć opowieść o niepodległości Polski przez pryzmat ludzi, których sukcesy odnoszone w różnych dziedzinach życia mogą być inspiracją dla każdego.

Pokazy dla mieszkańców są bezpłatne. Spektakle odbywają się co pół godziny.

Grupy niezorganizowane - do 20, maks. 25 osób, grupy zorganizowane - do 30 osób (w przypadku szkół, wpuszczane są klasami).

  • 11-12 maja pokazy zaplanowano w godzinach od 10.00 do 18.00,
  • 13 maja, w godz. 10.00-16.00 - pokazy wyłącznie dla szkół.

Dodatkowo 12 maja prywatny podmiot organizuje na Kampusie miasteczko dmuchańców, co stanowić będzie dodatkową atrakcję dla osób odwiedzających w niedzielę Kampus.

Poniżej zamieszczamy podsumowanie Iskry Niepodległej z 2023 roku:

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również