Wiadomości z Rybnika

Raport o stanie miasta za rok 2022. Prezydent Rybnika przedstawia podsumowanie

  • Dodano: 2023-06-06 06:30, aktualizacja: 2023-06-05 22:09

Już po raz piąty Prezydent Miasta Rybnika przedstawił raport o stanie miasta, obejmujący podsumowanie działalności prezydenta w roku poprzednim.

Zgodnie z obowiązującymi od 2018 roku zapisami ustawy o samorządzie gminnym, do 31 maja każdego roku prezydent miasta zobowiązany jest przedstawiać radnym raport o stanie gminy, obejmujący podsumowanie działalności prezydenta w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady i budżetu obywatelskiego.

Raport o stanie miasta za rok 2022 zaprezentowany został przez prezydenta Rybnika, Piotra Kuczerę w formie multimedialnej podczas sesji absolutoryjnej, 25 maja br. Prezentacji raportu towarzyszyła debata, po której radni zagłosowali za udzieleniem włodarzowi wotum zaufania.

Lektura raportu przeprowadzi Państwa przez najważniejsze zagadnienia związane z funkcjonowaniem i rozwojem Miasta: począwszy od informacji ogólnych o Mieście i samorządzie, poprzez jego finanse, poziom realizacji usług, aktywności na arenie krajowej oraz międzynarodowej, po działania w zakresie oświaty, edukacji, kultury, turystyki, sportu, pomocy społecznej - wyjaśnia Piotr Kuczera, prezydent Rybnika. - Swoje miejsce w niniejszym opracowaniu znalazły również zadania priorytetowe, do których zaliczyć możemy: kontynuację walki ze smogiem i niską emisją, dalsze prace w kierunku rewitalizacji strefy śródmiejskiej i Zabytkowej Kopalni Ignacy, a także budownictwo socjalne i komunalne (mieszkaniowy zasób gminy) oraz Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej ze szczególnym uwzględnieniem ścieżek rowerowych i polityki parkingowej. Życzę miłej lektury - dodaje.

Raport o stanie miasta

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również