Wiadomości z Rybnika

Rybniccy sportowcy uhonorowani. Poznaj laureatów!

  • Dodano: 2023-06-06 06:15, aktualizacja: 2023-06-05 22:05

Rybniccy sportowcy, trenerzy i działacze otrzymali nagrody i wyróżnienia za swoje ubiegłoroczne osiągnięcia. Sportowcem Roku został dżudoka Piotr Kuczera.

Sportowe wyróżnienia wręczono podczas uroczystej gali w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach, która odbyła się w czwartek, 1 czerwca. Laureatom nagrody wręczali prezydent Rybnika Piotr Kuczera oraz jego zastępca Piotr Masłowski.

Sport to nie tylko aktywność fizyczna, ale także droga do samodoskonalenia, kształtowania charakteru i promowania zdrowego trybu życia. Sport przyczynia się do budowania więzi społecznych i pozytywnej atmosfery. Dziękuję klubom sportowym, trenerom, działaczom oraz sportowcom za ich pracę i zaangażowanie i gratuluję osiągniętych sukcesów. Dziękuję też Rybnickiej Radzie Sportu za strategiczne podejście do promowania sportu oraz koordynację działań związanych z rozwojem tej dziedziny życia społecznego – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Tytuł Najlepszego Sportowca 2022 Roku Miasta Rybnika i nagrodę w wysokości 5 tys. zł otrzymał ubiegłoroczny wicemistrz Europy w dżudo – Piotr Kuczera z Kejza Team Rybnik.

Pozostali laureaci

Najlepszym Trenerem 2022 Roku Miasta Rybnika został Artura Fajkis (5 tys. zł) z Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego (szermierka), który jest też trenerem kadry szpadzistek. W 2022 roku drużyny szpadzistów i szpadzistek rybnickiego klubu zdobyły drużynowe mistrzostwo Polski juniorów.

Nagrodę za osiągnięcia w działalności sportowej odebrał Jan Jasiewicz (2 tys. zł), który zajmuje się sportami walki oraz realizuje m.in. projekty mające na celu aktywizację ruchową młodzieży, seniorów i osób niepełnosprawnych.

Podczas gali nagrody otrzymało łącznie 54 sportowców z 16 klubów. Byli to reprezentanci różnych dyscyplin sportu, takich jak m.in. judo, siatkówka, koszykówka, żeglarstwo, żużel, bejsbol, akrobatyka sportowa, a nawet rugby na wózkach, modelarstwo kosmiczne czy szachy. Wśród wyróżnionych najliczniejsze grono stanowili bejsboliści Silesii Rybnik.

Łączna pula nagród oraz wyróżnień za osiągnięte w 2022 roku wyniki sportowe oraz osiągnięcia w działalności sportowej wyniosła 44 500 zł.

Laureaci zostali wybrani spośród nadesłanych zgłoszeń. Nagrody przyznaje prezydent Miasta Rybnika zgodnie z uchwałą nr 742/XLVII/2018 Rady Miasta Rybnika z dnia 19 kwietnia 2018 r. w oparciu o opinię kapituły do spraw nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe oraz osiągnięcia w działalności sportowej. Nagrody zostały przyznane na podstawie dokładnej oceny osiągnięć sportowych, wyników zawodów oraz wkładu sportowców w rozwój swoich dyscyplin.

Szczegółowe informacje na temat wyróżnień w Zarządzeniu 364/2023 Prezydenta Miasta Rybnika z dnia 30 maja 2023 roku w sprawie przyznania nagród za osiągnięte w 2022 roku wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również