Wiadomości z Rybnika

Kontrole autokarów przed wyjazdem wakacyjnym w Rybniku. Dowiedz się więcej!

  • Dodano: 2023-06-06 06:00, aktualizacja: 2023-06-05 21:57

Rybnicka policja informuje, że zgodnie z przyjętymi zasadami, policjanci na prośbę organizatora wyjazdu lub przewoźnika, dokonują kontroli autokarów na parkingu przy kąpielisku "Ruda" w Rybniku przy ulicy Gliwickiej. Potrzebę kontroli należy zgłosić co najmniej z 48 godzinnym wyprzedzeniem w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Niezwykle ważnym elementem troski o bezpieczeństwo w okresie wakacji oraz wyjazdów na wycieczki są kontrole autokarów wiozących zorganizowane grupy osób na wypoczynek. W czasie kontroli policjanci sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów. Planując zorganizowany wyjazd dziecka i będąc zainteresowanym, tym czy środek transportu będzie sprawny, a kierowca wypoczęty i przygotowany do drogi, warto powiadomić mundurowych o planowanym wyjeździe. W Rybniku kontrole autokarów przeprowadzane są na parkingu przy kąpielisku "Ruda" w Rybniku przy ulicy Gliwickiej.

Potrzebę kontroli autokaru należy zgłosić co najmniej z 48 godzinnym wyprzedzeniem w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Przypominamy rodzicom i opiekunom, że jeśli na miejsce zbiórki podjedzie autokar, co do którego będą podejrzenia, że jest niesprawny albo też zachowanie kierowcy będzie wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających - należy wówczas na miejsce wezwać Policję - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również