Wiadomości z Rybnika

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku w Niewiadomiu!

  • Dodano: 2023-02-08 07:00, aktualizacja: 2023-02-08 00:10

Rybniccy policjanci prowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Racławickiej ze Sportową w Niewiadomiu. W wyniku tego zdarzenia trzy osoby trafiły do szpitala. Jak ustalili mundurowi z rybnickiej drogówki, jadący fordem, 69-letni mieszkaniec Chorzowa, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy fiata.

Wyjaśnienia okoliczności wypadku

Do zdarzenia doszło przedwczoraj, około godziny 20.00 skrzyżowaniu ulicy Racławickiej ze Sportową w Niewiadomiu. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, jadący fordem 69-latek, wjeżdżając na skrzyżowanie od ulicy Racławskickiej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu 31-letniemu kierowcy fiata. Mężczyzna podróżował wraz z dwoma pasażerkami w wieku 30 i 61-lat, które zostały z obrażeniami zabrane do szpitala. Ranny został także 46-letni pasażer forda. W następstwie zdarzenia kierujący fordem siłą odrzutu uderzył w murek ogrodzeniowy posesji i elewację budynku. Z kolei kierujący fiatem uderzył w betonowy mostek. Rybniccy śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny wypadku.

Po raz kolejny zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji. - czytamy na stronie KMP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również