Wiadomości z Rybnika

Mikołajki z rybnickimi dzielnicowymi. Policjanci mówili o bezpieczeństwie

  • Dodano: 2023-12-07 13:00

6 grudnia obchodzimy Mikołajki. Ten dzień kojarzy nam się z rozdawaniem prezentów i słodkości dzieciom. Jednak jeden z najlepszych prezentów, jaki możemy dać naszym bliskim to bezpieczeństwo, dlatego dbajmy o nie. Jak? O tym mieszkańcom Rybnika opowiadali dzielnicowi.

"Bezpieczeństwo" ważnym hasłem podczas Mikołajek w Rybniku

Dzielnicowi to policjanci, którzy utrzymują bezpośrednie kontakty z mieszkańcami swoich rejonów służbowych. Często znają ich potrzeby i problemy, a także oczekiwania. Dbają o bezpieczeństwo, diagnozując zagrożenia występujące w rejonie.

Dzięki bezpośrednio zdobytej wiedzy mogą reagować w sposób prawidłowy i skuteczny. Dzisiaj wykorzystywali swoją wiedzę, aby przekazać mieszkańcom swoich rejonów informacje na temat bezpieczeństwa. Podczas rozmów z mundurowymi można było dowiedzieć się, w jaki sposób reagować, gdy ktoś, dzwoniąc, podszyje się pod policjanta, lub innego pracownika służb mundurowych i spróbuje wyłudzić pieniądze. Ponadto tak zwani „policjanci pierwszego kontaktu” przypominali rozmówcom o swoich numerach telefonów, podkreślając, że z każdym problemem można się do nich zwrócić po pomoc, czy poradę. Omawiali z mieszkańcami występujące zagrożenia, w tym również atmosferyczne. Informowali o prawidłowym przygotowaniu samochodów do jazdy, mówili o bezpiecznym podróżowaniu oraz o prawidłowym poruszaniu się pieszych. Zachęcali do noszenia odblasków, szczególnie po zmroku. Wszystkie rozmowy przebiegały w miłej atmosferze. Nie brakowało uśmiechów na twarzy.

Mundurowi wręczali stosowne ulotki z informacjami, które mogą pomóc w zwiększeniu bezpieczeństwa. Najmłodsi mogli otrzymać odblaski i kolorowanki "Bezpieczni w drodze". Wszystko po to, aby najbliższy okres, a także zbliżające się Święta Bożego Narodzenia spędzić z równie szerokimi uśmiechami na twarzy, a nie w smutku, czy poczuciu braku bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również