Wiadomości z Rybnika

Rybniccy policjanci uczcili pamięć poległych kolegów [WIDEO]

  • Dodano: 2023-12-07 12:45

We wtorek punktualnie o godzinie 17 w Rybniku i powiecie rybnickim zawyły policyjne syreny i rozbłysły światła radiowozów. W ten sposób mundurowi oddali cześć aspirantowi sztabowemu Ireneuszowi Michalakowi i aspirantowi sztabowemu Danielowi Łuczyńskiemu, którzy stracili życie, realizując obowiązki służbowe. Do akcji przyłączyli się także strażacy z Rybnika.

Policjanci z Rybnika złożyli hołd zmarłym kolegom

We wtorek o 17.00 w całym kraju można było usłyszeć policyjne syreny i zobaczyć błyski świateł radiowozów. W ten sposób mundurowi upamiętnili zmarłych stróżów prawa. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Rybniku oddawali hołd poległym kolegom w całym naszym powiecie. Dźwięki radiowozów dobiegały z różnych części Rybnika i miejscowości powiatowych. Szczególnie głośno było na placu naszej jednostki oraz Placu Świętego Jana w Rybniku.

Pamięć zmarłych uczcili także strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku, których można było zobaczyć i usyszeć przed ich komendą.

Asp. szt. Daniel Łuczyński i asp. szt. Ireneusz Michalak, policjanci Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna zginęli z rąk bandyty. Pozostawili w rozpaczy rodzinę i przyjaciół oraz wszystkich, którzy z nimi pracowali.

WIDEO

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również