Wiadomości z Rybnika

Zdobądź patent sternika motorowodnego nad Zalewem Rybnickim!

  • Dodano: 2019-05-13 15:45

Rybnik nie jest pierwszym miejscem, które przychodzi na myśl, kiedy zastanawiamy się nad żeglowaniem. A jednak aktywne spędzanie wolnego czasu nad wodą jest możliwe także na Śląsku! Nie trzeba przemierzać pół Polski, aby móc żeglować na Mazurach. Od wielu lat Śląsk prężnie rozwija infrastrukturę związaną z wypoczynkiem na łonie natury.

Przygodę z żeglowaniem możemy zacząć niecałe 30 km od Katowic. W weekend korzystając z zespołu zbiorników wodnych w Rybniku można cieszyć się niesamowitą frajdą, jaką daje pływanie jachtem motorowym. Kursy żeglarskie organizowane są tutaj przez jedną z czołowych firm na rynku w tym zakresie. Zdobycie patentu sternika motorowodnego może być początkiem pięknej pasji i wielu niezapomnianych przygód.

Jak zdobyć patent żeglarski sternika motorowodnego? Oferta kursów na Śląsku

Nie możemy się już doczekać, aby wypróbować swoich sił na wodzie i chcemy zdobyć patent żeglarski – co dalej? Musimy odbyć kurs, który nada nam specjalne uprawnienia. Korzystajmy z usług specjalistów, którzy wysoko cenią sobie profesjonalizm i rzetelne nauczanie. Nikt nie mówi, że będzie łatwo, ale dzięki temu po ukończonym trudnym kursie, możecie polegać na swoich umiejętnościach. Sztorm Grupa to firma, która znajduje się w czołówce w zakresie szkoleń żeglarskich, wyjazdów i imprez. Co ważne kurs umożliwiający nam samodzielne i bezpieczne pływanie „motorówką” trwa krótko, ale daje nam kompleksową dawkę wiedzy i umiejętności. Więcej na temat kursu na sternika motorowodnego na Śląsku: https://sztormgrupa.pl/index.php/motorowodne/kurs-motorowodny-slask/

Na odbycie kursu potrzebne będą zaledwie dwa dni weekendu. Dwa intensywne dni! Sobota od 9.00 do 17.00 to czas na naukę podczas serii pięciu wykładów, przygotowania do egzaminu oraz nauki węzłów. Wykłady, szkolenia teoretyczne i spotkania odbywają się w biurze firmy w centrum Katowic. Następnego dnia od 9 do 15 czeka nas manewrówka jachtem motorowodnym, podczas której uczymy się jak dobrze kierować jachtem. Baza przy Jeziorze Rybnickim umożliwia szkolenia praktyczne na nowoczesnych jachtach. Po wchłonięciu solidnej dawki wiedzy i umiejętności o godzinie 16 czeka nas już tylko egzamin, który musimy zdać.

Jakie uprawnienia daje kurs żeglarski na sternika motorowodnego?

Po zaliczeniu egzaminu i zdobyciu patentu sternika motorowodnego możemy samodzielnie prowadzić jacht, bez ograniczenia w mocy na wodach śródlądowych, czyli np. jeziorach mazurskich, Pogorii, czy na Wiśle itd. Patent umożliwia nam także prowadzenie jachtów motorowodnych do długości 12 metrów na wodach morskich wewnętrznych oraz na otwartym morzu do 2 mil morskich od brzegu w ciągu dnia.

Dla kogo jest kurs i jak się do niego przygotować?

Kurs jest dla każdego, wystarczy mieć skończone 14 lat. Warto pamiętać, że żeglarstwo nie jest wyłącznie dla mężczyzn, jedynym ograniczeniem do wzięcia udziału w kursie jest wiek. Niepełnoletni, rzecz jasna, muszą posiadać pisemną zgodę rodziców. Aby zapisać się na kurs należy wypełnić jedynie elektroniczny formularz na stronie Sztorm Grupy i wybrać odpowiadający nam termin oraz oczywiście dokonać opłaty. Musimy być przygotowani na spotkanie z prawdziwymi miłośnikami, którzy wzbudzą w nas nową pasję.

Kursy są przygotowane dla osób, które nie posiadają żadnego doświadczenia. Kursanci zawsze pływają w kamizelkach ratunkowych, więc umiejętność pływania nie jest czynnikiem warunkującym udział. Do samego kursu i manewrówki powinniśmy przygotować się zależnie od pogody w danym dniu. Jeśli czeka nas słoneczny i ciepły dzień wybierzmy wygodny lekki strój, komfortowe buty sportowe. Przydatne będą też okulary przeciwsłoneczne, czapka z daszkiem i krem z filtrem UV.

Natomiast zła pogoda nie jest przeciwwskazaniem do odbycia kursu. Deszcz żeglarzom jest niestraszny, zatem warto wyposażyć się w nieprzemakalną, wodoodporną odzież wierzchnią, sztormiak nie jest konieczny, ale naprawdę warto go mieć, kiedy zacina deszcz. Zajęcia odbywają się kilka godzin, także nie zapomnijmy o prowiancie, butelce z wodą, czy termosie z ciepłą herbatą.

Zeszyt i długopis to również elementy, które powinniśmy mieć zawsze przy sobie. Każdy kto pokocha aktywne spędzanie czasu na wodzie, może poszerzać swoje umiejętności i uprawnienia o kolejne kursy. Sztorm Grupa jako główna szkoła żeglarstwa w Polsce jest również podmiotem egzaminacyjnym uprawnionym przez Ministra Sportu i Turystyki do egzaminowania na wszystkie stopnie żeglarskie i motorowodne. W ofercie znajdziecie kursy weekendowe i codzienne na żeglarza jachtowego, które można odbyć na wodach jeziora Pogoria I.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.