Katalog firm

dodaj firmę

Szkoły Policealne TEB-Edukacja Rybnik

Logo Szkoły Policealne TEB-Edukacja Rybnik

Adres i telefon

ul. Korfantego 6
44-200 Rybnik
Godziny otwarcia: 8:00 - 17:00
otwarte
 • Poniedziałek: 8:00 - 16:00
 • Wtorek: 8:00 - 16:00
 • Środa: 8:00 - 16:00
 • Czwartek: 8:00 - 16:00
 • Piątek: 8:00 - 17:00
 • Sobota: 8:00 - 14:00
 • Niedziela: 8:00 - 13:00

Oferta

Informacje o oddziale

Szkoła działa od 2003 roku. Kilkanaście lat obecności na rynku i stałe podnoszenie poziomu kształcenia spowodowały, że obecnie jesteśmy jedną z najbardziej wiarygodnych instytucji oświatowych w kraju. TEB Edukacja przygotowując ofertę, przede wszystkim bierze pod uwagę oczekiwania swoich słuchaczy.
Oferta TEB Edukacja w Rybniku obejmuje: szkoły medyczne, szkoły policealne, technikum oraz liceum dla dorosłych. Oferujemy ponad 30 atrakcyjnych kierunków z państwowymi uprawnieniami (dyplom technika) oraz dodatkowe certyfikaty i specjalistyczne szkolenia.  Stawiamy na praktyczną naukę zawodów poszukiwanych na rynku pracy - minimum 50% zajęć odbywa się w profesjonalnie wyposażonych pracowniach. Naszą kadrę dydaktyczną stanowią przyjaźni i wspierający nauczyciele, a nauka odbywa się w trzech trybach – dziennym, wieczorowym oraz zaocznym.
 
Lokalizacja i dojazd
W centrum miasta, 50 m od Rynku. Tutaj jesteśmy! ul. Korfantego 6. W jednym budynku, w pięknej, zabytkowej kamienicy, tam gdzie mury mają duszę mieści się sekretariat, gabinety dyrekcji oraz wszystkie bardzo dobrze wyposażone sale dydaktyczne i pracownie przedmiotowe. Nasze główne pracownie w, których słuchacz spędza ponad  50% zajęć mieszczą się w budynku, który znajduje się w samym rynku. Do szkoły można bezproblemowo dotrzeć środkami komunikacji miejskiej, praktycznie wszystkie linie mają w swoim kursie przystanek „Plac Wolności” - stamtąd to tylko 2 min. Wybierając komunikację pociągiem, wysiadamy na stacji Rybnik Główny (5 minut spacerkiem). Bezpośrednio przy szkole znajduje się duży parking miejski, który w dni wolne od pracy jest bezpłatny.
 
Baza dydaktyczna
Umożliwiamy zdobycie cennej wiedzy i doświadczenia w prawdziwie profesjonalnych warunkach. Do dyspozycji naszych słuchaczy oddajemy komfortowe sale wykładowe i profesjonalne pracownie specjalistyczne (m.in. komputerową, kosmetyczną, wizażu, stomatologiczną, opiekuna medycznego).
•    pracownia informatyczna
komputery z najnowszym oprogramowaniem połączone w sieć, która działa pod kontrolą systemu Windows 8 z bezpłatnym dostępem do Internetu; oraz nowoczesne komputery przenośne z systemem Windows 7 dostępne podczas zajęć na każdym kierunku;
•    pracownia kosmetyczna
sprzęt: łóżka kosmetyczne, kombajn 9-funkcyjny, stoliki do manicure'u, woskownicę na puszkę, woskownicę na 8 aplikatorów, podgrzewacz do parafiny, masażer do stóp, kombajn do paznokci, sterylizator UV, lampę SOLUX z filtrem niebieskim i czerwonym, peeling kawitacyjny, ultradźwięki
•    pracownia masażu
 sprzęt: profesjonalne łóżka do masażu HYBYS, materace, krzesła do masażu, masażery, parawany
•    pracownia medyczna
sprzęt: Fantom ALS do zaawansowanych zabiegów reanimacyjnych z możliwością intubacji ustnej i nosowej, wkłucia dożylnego, masażu pośredniego serca, wentylacji (również za pomocą worka samorozprężalnego i maski twarzowej), defibrylacji, kardiowersji i elektrostymulacji, Fantom niemowlaka, Fantom pielęgnacyjny, Wózek inwalidzki i wiele innych pomocy dydaktycznych.
•    pracownia stomatologiczna
Sprzęt: pracownię dentystyczną a w niej fotel stomatologiczny (unit) wraz z wyposażeniem, autoklaw, destylarka, zgrzewarka oraz materiałów dydaktycznych potrzebnych do wykonywania podstawowych zabiegów stomatologicznych
oraz:

 • tablice interaktywne SMART Board, dzięki którym nauczanie nabiera nowego wymiaru i jest bardziej skuteczne. W tablice wyposażona jest każda sala dydaktyczna;
 • bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu - WiFi;
 • kawiarenka i automat z napojami

  
Partnerzy lokalni:
Lokalnie współpracujemy m.in. z: Grupowa Praktyka Stomatologiczna ERDENT s.c., Studio Zdrowia i Urody „I-S”, Klinika Stomatologiczna StomaDental oraz Laboratorium Inżynierii Dentystycznej CAD/CAM YELLOW-MED w Rybniku.
  
dla naszych Słuchaczy:
•    Ekstranet
Wewnętrzny portal informacyjny, do którego można logować się z dowolnego miejsca i o każdej godzinie, zawiera komunikaty o sprawach bieżących, wpłatach, dyżurach wykładowców czy aktualnych planach zajęć.
•    Biuro Karier
Szkoła pomaga swoim słuchaczom i pośredniczy w znalezieniu praktyk zawodowych. TEB Edukacja organizuje kursy i szkolenia informatyczne, medyczne i inne, po to, aby pomóc słuchaczom na rynku pracy. Działania te dają możliwość zdobycia wiedzy, kwalifikacji i dodatkowych certyfikatów.
•    ogólnopolskie konkursy
informatyczny TEB-it, kosmetyczny TEBeauty i farmaceutyczny TEB-Pharma, w których można wygrać cenne nagrody
a także:
organizujemy imprezy, wycieczki, zajęcia sportowe, dodatkowe wykłady z przedstawicielami naszych partnerów. TEB Edukacja organizuje szkolenia (Microsoft, Novell, Bielenda, Clarena, Kryolan, Colgate). Bierzemy udział w targach branżowych oraz w wielu konkursach kosmetycznych i informatycznych. Słuchaczom informatyki umożliwiamy uzyskanie Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych ECDL.
  
Z nami nie tylko nabędziesz wiedzę, ale i doświadczenie na najwyższym poziomie. Przedmioty praktyczne to podstawa! Z nami zdobądź zawód, który da Ci dobrą pracę i dobrą płacę. Przyjdź i przekonaj się sam! Już dziś zmień swoje życie na lepsze! Większość nauczycieli to czynni egzaminatorzy zawodowi. Kształcimy na MAXa, wyniki egzaminów zawodowych to potwierdzają!
Więcej na naszej stronie www.teb.pl

Galeria

Polecenia (1)

Dodaj polecenie
 • Szkoły Policealne TEB-Edukacja posiada prezentację w katalogu firm portalu miejskiego Rybnika od 2011 roku. Czy polecasz tą firmę? Dodaj opinię w portalu miejskim.

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.