Wiadomości z Rybnika

Ustrzeż się nieplanowanych wydatków - ubezpiecz smartfona

  • Dodano: 2018-09-18 15:00

W dzisiejszych czasach chyba nikt nie wyobraża sobie życia bez nowoczesnej technologii. Kto choć raz doświadczył dobrodziejstw, jakie niesie za sobą użytkowanie choćby smartfona, już nigdy nie zrezygnuje z jego posiadania. Współczesne telefony komórkowe paradoksalnie najrzadziej wykorzystywane są właśnie w roli telefonów. Nie ma się czemu dziwić, w końcu często wygląd nawet w połowie nie oddaje tego, co urządzenie skrywa w środku.

Niestety za zaawansowane technologicznie urządzenie, sprawdzające się zarówno w roli telefonu jak i podręcznego komputera, coraz częściej trzeba słono zapłacić. Patrząc na ceny smartfonów z najwyższych półek można wyjść z założenia, że zakup dedykowanych im ubezpieczeń to wcale nie taki głupi pomysł, jak początkowo mogło się wydawać.

Co się może zdarzyć?

Świeżo upieczeni właściciele smartfonów choć są świadomi zagrożeń, jakie czyhają na nowo zakupiony przez nich sprzęt, często starają się je wyprzeć z pamięci. Wydaje im się, że wystarczy przykleić na ekran urządzenia szkło hartowane i zapakować je w futerał, by uniknąć najpowszechniejszych usterek. I choć może w ten sposób uda się ustzrec pękniętego ekranu, to niestety żadna naklejka ani futerał nie uchronią nas przed zgubieniem ani kradzieżą urządzenia.

Jak wynika z raportu przygotowanego przez GoRepair, przygotowanego na podstawie danych zgromadzonych przez serwisy naprawcze, najczęściej zgłaszane usterki to rozbita szybka – aż 40 proc. wszystkich uszkodzeń. Na drugim miejscu uplasował się uszkodzony wyświetlacz – 9 proc., a na trzecim uszkodzona płyta główna – 7 proc. Nowoczesne modele smartfonów rzadko kiedy posiadają jakiekolwiek przyciski, działają w oparciu o dotyk. I to właśnie brak reakcji na niego skłania kolejne 7 proc. właścicieli smartfonów do wizyty w najbliższym serwisie.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

To fragment wypowiedzi Hipokratesa, z której do dziś czerpiemy naukę. Uszkodzić smartfon, choć niektórym może się wydawać inaczej, jest niezwykle łatwo – wystarczy trącić kubek kawy lub wypuścić urządzenie z rąk by przy odrobinie pecha nasza własność stała się bezużyteczna. Naprawy wszelkiego rodzaju uszkodzeń są bardzo drogie i w niektórych przypadkach może się okazać, że już bardziej opłaca się kupić nowy model, niż płacić za naprawę starego (zarówno jeden jak i drugi wydatek jest bolesny dla naszego portfela). Rozwiązaniem jest polisa dla smartfona, które uchroni nas przed kosztami z tytułu napraw czy wymiany. Kompleksowe ubezpieczenie takie jak https://www.gadget-cover.com/iphone-insurance zapewni nam ochronę nie tylko przed uszkodzeniem samego urządzenia, ale też wszystkich kompatybilnych z nim akcesoriów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.