Wiadomości z Rybnika

Rybnik - zaskakujące miasto

  • Dodano: 2016-04-28 14:15, aktualizacja: 2016-04-28 15:41

Nie jest łatwo zrozumieć, że Rybnik w herbie ma szczupaka. Zapewne większość rodaków kojarzy je z kopalniami, z przemysłem ciężkim, z elektrownią cieplną, z sukcesami żużlowców. Ale szczupak?

Szczupak, który nie był ryba hodowlaną? Co innego, gdyby w herbie znalazł się karp. Hodowla ryb w stawach w Polsce stała się tak popularna, że zapomniano, iż swego czasu region rybnicki słynął z gospodarki rybnej. Nie jest to pierwszy przypadek pomijania niezwykłości miasta położonego na Płaskowyżu Rybnickim. W przewodnikach po Polsce brak wyraźnej zachęty do odwiedzin miasta z prawem miejskim z XIV w., z zabytkami architektury barokowej, klasycystycznej, neogotyckiej, z kamieniczkami z XVIII i XIX wieku. Była stolica księstwa rybnickiego, następnie wydzielone terytorium zwane Rybnickim Państwem Stanowym, ma przeszłość zasługującą na większą uwagę turystów. Miejmy nadzieję, że to wkrótce nastąpi. Bo Rybnik jest tego wart.

Zaproszenie nad jezioro

Zbiornik powstały dla potrzeb elektrowni stał się prawdziwą atrakcją regionu. Nad Jeziorem Rybnickim chętnie przebywają nie tylko mieszkańcy górniczego miasta, korzystający z istnienia kilku klubów żeglarskich, ale także wędkarze z całej Polski. Stało się tak dzięki zarybieniu akwenu różnymi gatunkami ryb, co pozwala na złowienie niezwykłych okazów wpisywanych w księgę rekordów wędkarskich połowów.

Miejsce dla wodniaków

Dość długo utrzymująca się w roku wysoka temperatura wody jeziora została doceniona przez wodniaków. Powstały dla nich pensjonaty z apartamentami, przybyło kwater i lokali, w których nie zabraknie świeżej ryby prosto z jeziora. Ale dla żeglarzy, windsurfingowców, najważniejsza jest woda z temperaturą pozwalającą na uprawianie ulubionych sportów. To dla nich proponujemy zajrzeć na stronę internetową czaszegarkow.pl, na której duńskie zegarki Skagen okażą się przydatne dla wszystkich, którzy potrzebują gwarancji wodoszczelności czasomierzy.

Nie zabraknie też interesujących propozycji dla osób towarzyszących wodniakom – eleganckie, nie najdroższe, za to z dożywotnią gwarancją. Miejmy nadzieję, że za wędkarzami, wodniakami nad jezioro przyjadą także inni turyści.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.