Wiadomości z Rybnika

Przyczepy gastronomiczne

  • Dodano: 2021-07-07 08:45, aktualizacja: 2021-07-07 09:00

Wiele osób obiera własną drogę na prowadzenie biznesu. Często zajmują się różnego rodzaju pracami, zanim odnajdą biznes, który będzie towarzyszył im przez lata. Nieco inaczej wygląda to w branży gastronomicznej, tutaj najczęściej udają się biznesu osób, które od początku ukierunkowane były na tworzenie własnej gastronomii. Naturalnie trafiają się również napaleńcy, którzy słysząc o dużych pieniądzach w tej branży rzucają się na nią bez doświadczenia i szybko muszą się wycofywać. Czasem nawet znane nazwisko nie jest w stanie przyciągnąć na dłużej co pokazują nieudane próby otwierania sieci restauracji przez niektóre polskie gwiazdy. Jednak własny lokal to wciąż spory wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Jednak od lat można wybrać inną ścieżkę i zdecydować się na mobilny biznes gastronomiczny z wykorzystaniem przyczep gastronomicznych.

Przyczepy gastronomiczne - Twój nowy biznes

Dobre jedzenie z przyczepy gastronomicznej potrafi przyciągnąć kolejki ludzi rządnych spróbowania co masz do zaoferowania. Przyczepy gastronomiczne są doskonałą formą na wejście w gastronomię przy relatywnie niedużym nakładzie finansowym zwłaszcza w porównaniu do kupna lokalu. Co istotne przyczepy gastronomiczne można również wypożyczyć czy wziąć w leasing, przynajmniej taką ofertę dla swoich klientów przygotowała firma BANNERT ze Śląska.

Mobilne przyczepy czy food trucki kojarzą się z ciepłą i słoneczną pogoda. Naturalnie sezon letni jest najlepszą częścią sezonu, która często stanowi główny zarobek w ujęciu rocznym. Jednak nie jest to tak sezonowy biznes jak mogłoby się wydawać. Wiele zależy od renomy i miejsca prowadzenia biznesu. Rolę odgrywa również to jakie produkty sprzedajemy, ale spokojnie w okresie zimowym, można wprowadzić do oferty dodatkowe dania/napoje, które zachęcą ludzi do zaglądania do naszej przyczepy.

Prawdą jest, że gastronomia ucierpiała na pandemii i obecnie w biznes wchodzi wiele osób, które nie mają pojęcia o tym jak dobrze prowadzić punkt gastronomiczny. Jak podkreślają fachowcy, najlepszy okres na wchodzenie dopiero nadchodzi, gdyż osoby, które liczyły na szybki zarobek i nie poradziły sobie zaczną zwalniać miejsce na rynku. 

Powiedzmy parę słów o samych przyczepach gastronomicznych. Zapewne kojarzysz przyczepy, które często ozdobione są grafikami i przyciągają wzrok. Stoją do nich często kolejki chętnych na spróbowanie oferowanych dań. Przyczepy gastronomiczne stały się bardzo popularne na przestrzeni ostatnich kilku lat. Rynek bardzo dobrze przyjął konkurencję dla tradycyjnych stacjonarnych punktów sprzedaży jedzenia. Liczne zjazdy food trucków czy coraz liczba miejsc, w których można spotkać przyczepy z różnego rodzaju jedzeniem na stałe wpisały się w krajobrazy miast. Sam koncept sprzedawania jedzenia w ten sposób nie jest niczym nowym, nawet w naszym kraju. Zmianie uległo jednak podejście ludzi i co tu dużo kryć aspekty sanitarne, które w większości mobilnych biznesów sąw pełni spełniane. 

W przyczepach gastronomicznych serwowane jest naprawdę wszystko od pizzy przez zupy po wyroby cukiernicze. Dlatego, jeżeli planujesz serwować niecodzienne dania nie obawiaj się, prawdopodobnie będziesz mógł/mogła przyrządzać je na pokładzie własnej przyczepy. Naturalnie w takich miejscach menu często składa się z kilku wariantów jednej potrawy, bądź jest okrojone. Przechowywanie żywności na niewielkiej powierzchni utrudni nieco wprowadzenie szerszego menu. Jednak 1-2 kluczowe potrawy są zawsze tym co przyciąga klientów.

Pomimo wielu swoich zalet biznes z mobilną gastronomią, jest biznesem jak każ inny i należy poważnie do niego podejść, tylko wtedy można liczyć na sukces. Przygotuj biznesplan i dokładnie sprawdź konkurencję. Duża liczba konkurenci nie musi oznaczać wcale, że rynek jest przepełniony podobnie jak fakt, że w mieście jest mało przyczep nie musi oznaczać, że nie ma potencjalnych klientów. Najlepiej znasz region, w którym będziesz prowadzić działalność więc wiesz gdzie ludzie jadają i co chwalą a co odradzają, wykorzystaj tę wiedzę. Policz dokładny koszt rozpoczęcia działalności i jeżeli uznasz, że warto zaryzykować to wiesz co robić.

Producent przyczep gastronomicznych

Wspomnieliśmy na początku o firmie BANNERT, która zajmuje się produkcją przyczep gastronomicznych. Firma posiada własne projekt, z których możesz skorzystać, a możesz również zaoferować własny pomysł, który zostanie wykonany. Specjaliści pracujący W BANNERt doskonale wiedzą jakie wymogi musi spełniać przyczepa aby została dopuszczona do sprzedaży jedzenia. Wiedzą również jak zaprojektować ergonomiczną przestrzeń, która pozwoli na wydajną pracę. Możesz u nich zarówno kupić przyczepę, wynająć jak i wziąć kredyt lub leasing. Dokładne informacje znajdziesz na stronie podanej poniżej.

https://przyczepygastronomiczne.pl/
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.