Wiadomości z Rybnika

Najlepsze ubezpieczenie dla floty pojazdów

  • Dodano: 2018-11-27 13:45

Ubezpieczenie floty jest rodzajem polis komunikacyjnych, które skierowane są do wszystkich firm posiadających minimum kilka pojazdów. Najczęściej z ubezpieczenia tego rodzaju korzystają firmy transportowe oraz spedycyjne. Dzięki takiej możliwości, przedsiębiorstwa nie muszą ubezpieczać każdego samochodu z osobna. W ramach polisy tego rodzaju istnieje możliwość ubezpieczenia wszystkich pojazdów zbiorczo, niezależnie od tego, jaki to rodzaj samochodów. Najczęściej flotę można ubezpieczyć w ilości między 10 a 20 pojazdów, jednak niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują również bardziej atrakcyjne oferty, czyli od minimum 1 do 10 pojazdów.

Zakres ubezpieczenia floty

Ubezpieczenie tego rodzaju obejmuje wszystkie pojazdy wraz z wyposażeniem. Obowiązkowo należy wykupić OC, ale dodatkowo można również stworzyć pakiet składający się z kilku ubezpieczeń, takich jak Ochrona prawna, Autocasco czy Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Ważna jest informacja, że im liczniejsza jest flota, tym lepsze warunki cenowe można otrzymać. Nie jest to jednak jedyny wyznacznik korzystnej oferty. Duże znaczenie ma również liczba szkód i wartość wypłaconych odszkodowań. Ważną kwestią wydaje się jeszcze liczba pojazdów oraz ich wiek.

Jaką polisę wybrać?

Jednym z podstawowych kryteriów wyboru polisy jest z pewnością jej cena, jednak wybór ubezpieczenia floty nie powinien ograniczać się do wyszukiwania okazji. Kluczową kwestią jest tutaj zapewnienie sobie najskuteczniejszej ochrony, czyli eliminacja przerw wynikających z konieczności reperowania pojazdów. W wypadku ubezpieczenia OC nie możemy liczyć na indywidualne warunki umowy, ponieważ są one standardowe i wynikają odgórne z ustawy. Jednak można dostatecznie się wspomóc wykupując ubezpieczenia AC, które obejmuje wyższe odszkodowania dla kierowców, jak i pasażerów, a także możliwość uzyskania świadczenia w wypadku kradzieży pojazdu.

Ubezpiecz się za granicą!

Polskie przedsiębiorstwa ubezpieczeniowe nie oferują jednak polis, które mogłyby być atrakcyjne cenowo, nawet dla polskich przedsiębiorców. Przez to wielu z nich przepłaca oraz nie uzyskuje należytej ochrony. Warto w tym wypadku rozejrzeć się za wykupieniem takiego ubezpieczenia za granicą. Jedną z firm godnych polecenia jest: https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-fleet-insurance/, która oferuje świetne warunki ubezpieczenia oraz konkurencyjne ceny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.