Wiadomości z Rybnika

Na czym polega pozycjonowanie szerokie?

  • Dodano: 2019-11-18 14:45

Pozycjonowanie szerokie, czyli SEO long tail, pozwala uzyskać bardzo szybki efekt. Poza tym jest tanie. Dlaczego jeszcze warto sięgnąć po tzw. pozycjonowanie na długi ogon? Na czym w ogóle polega i kto zyska na takim rozwiązaniu najwięcej?

Celem pozycjonowania stron jest uzyskanie jak najwyższego miejsca danej strony w wynikach wyszukiwania. Miejsce w TOP 10 Google'a to w zasadzie gwarancja sukcesu. A sukces ten zapewnia właśnie profesjonalnie przeprowadzone pozycjonowanie. Wśród dostępnych metod i technik pozycjonowania wyróżniamy m.in. pozycjonowanie metodą long tail.

Pozycjonowanie long tail - co to dokładnie jest?

Pozycjonowanie szerokie polega na wykorzystywaniu w SEO dużej ilości słów kluczowych związanych z treścią danej strony www. Tzw. długi ogon to nic innego jak dłuższa fraza do wyszukiwania. Jeśli weźmiemy "pod lupę" profesjonalne działania w tym zakresie, jak chociażby pozycjonowanie stron przez EACTIVE - lidera w dziedzinie SEO - długi ogon zajmuje ważne miejsce we wszystkich działaniach zmierzających do uzyskania wysokiej pozycji w rankingach wyszukiwania. Czym właściwie jest long tail najlepiej zrozumieć na konkretnym przykładzie.

Szukasz butów i wpisujesz w wyszukiwarce frazę buty lub Nike - to krótkie frazy. Do średnich zaliczymy buty do biegania lub buty Nike. Z kolei długie frazy, czyli właśnie long tail to w tym przypadku najlepsze buty do biegania do 200 zł lub buty Nike damskie czerwone.

Pozycjonowanie long tail to świetna propozycja dla wszystkich dysponujących mniejszym budżetem - ta metoda należy do tańszych, a przy tym efektywnych rozwiązań. Nie martw się też ich zwykle niskim potencjałem wyszukań. Jak przekonują eksperci, pojawienie się Twojej strony na najwyższych pozycjach dla 100 konkretnych fraz z długiego ogona (każda wyszukiwana tylko 10 razy miesięcznie), może dać lepsze efekty niż trafienie do "TOPów" z frazą ogólną z potencjałem wyszukań na poziomie 1000 miesięcznie. Krótkie frazy są względem siebie bardziej konkurencyjne i wymagają większego nakładu pracy, a zatem i poniesienia wyższych kosztów. Przy pozycjonowaniu szerokim możesz pozyskać zdecydowanego, przekonanego do zakupu klienta, który jest zainteresowany dokładnie takim produktem, jaki oferujesz. Ruch na stronie się zwiększa, a sama witryna zaczyna wyróżniać się na tle konkurencji. Imponujące, prawda?

Wystarczy dobrać odpowiednie frazy - to nie jest trudne

Pozycjonowanie trudnych fraz nie musi być trudnym zadaniem. Ważny jest ich odpowiedni dobór związany bezpośrednio z daną branżą. Sprawę zdecydowanie ułatwia postawienie się w roli kupującego/ poszukującego/ zainteresowanego internauty. Tutaj kluczowe znaczenie będzie mieć świadomość, czego dokładnie poszukują klienci. Istotna będzie również dogłębna analiza witryny i sprawdzenie, co strona już zawiera, a co powinno zostać rozbudowane i poszerzone. Znalezienie długiego ogona dla danej strony wymaga nieco kreatywności. Nawet pozornie niezwiązane z branżą skojarzenia mogą okazać się pomocne. Cenną lekcję uzyskasz, analizując również słowa kluczowe, które prowadzą... do serwisów konkurencji.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.