Wiadomości z Rybnika

Materace odpowiednie dla osób z nadwagą

  • Dodano: 2020-04-14 09:00

Producenci materaców zalecają, aby ich produkty dopasowywać do siebie i wybierać modele, które będą zapewniały bezpieczną i wygodną pozycję snu. Najważniejszym parametrem materaca jest stopień jego twardości.

Ten dostosowuje się do wagi ciała użytkownika. Poza tym, materac musi mieć też właściwy rozmiar oraz wysokość. Na szczęście nie brakuje miejsc, które materace 180x200 wykonują na indywidualne zamówienie, aby były zoptymalizowane do potrzeb osoby śpiącej. Jaki model powinna wybrać osoba z nadwagą, aby spać komfortowo?

Równomierne podparcie kręgosłupa

W sklepach producentów takich jak Kaszmirowysen można znaleźć szczegółowe zalecenia, w jaki sposób wybrać stopień twardości.

  • Osoby, które ważą od około 60 kg do około 100 kg mogą wybierać spośród modeli średnio twardych.
  • Dla użytkowników o masie ciała od około 100 kg do około 120 kg zaleca się materace twarde.
  • Osoby ważące powyżej 120 kg powinny decydować się na rozwiązania bardzo twarde.

Nie chodzi tu tylko o kwestie komfortu. Najważniejsze, aby materac optymalnie podpierał kręgosłup na całej jego długości i delikatnie otulał użytkownika. Za twardy lub za miękki model może wywoływać uciski na naczynia krwionośne i narządy. Jest to bardzo szkodliwe dla zdrowia. Na takim materacu może być też trudno o zmianę pozycji ciała.

Idealne materace 180x200 dla osób z nadwagą

Zwykle materace twarde wyposażone są w warstwy materiałów, które odpowiadają za właściwy komfort snu. Włókno kokosowe, czy trawa morska to naturalne surowce wspaniale utwardzające materac. Osobom ważącym nieco więcej zaleca się także materace sprężynowe kieszeniowe lub Multipocket. Taki produkt jest solidny i wytrzymały, ale też wspaniale wspiera kręgosłup na całej jego długości, dostosowując się do jego pozycji. Producenci tacy jak kaszmirowysen.pl oferują takie materace, których parametry wybiera się samodzielnie. Materac kieszeniowy to rozwiązanie na długie lata, jeśli tylko w odpowiedni sposób o niego zadbamy. Jest dużo bardziej cichy niż materace sprężynowe znane wielu osobom sprzed lat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.