Wiadomości z Rybnika

Kobiety cenią sobie komfort

  • Dodano: 2018-02-28 13:15

Pewność siebie, komfort i poczucie bezpieczeństwa to jedne z najważniejszych dla kobiet rzeczy. Chcą one czuć się wygodnie, bez względu na warunki w jakich się znajdują. Niezwykle ważne jest również poczucie komfortu w czasie menstruacji. Jak o nie zadbać?


Jakie środki higieniczne są najlepsze?

Aby czuć się swobodnie bez względu na fazę cyklu menstruacyjnego warto zadbać o odpowiednią ochronę. W tym celu należy stosować wkładki higieniczne. Sprawdzają się one w dni, w które nie występuje miesiączka. Chronią przed zabrudzeniami bielizny oraz zabezpieczają przed wystąpieniem infekcji intymnych i podrażnień. Watro dobrać wkładki, które będą dobrze dopasowane do rodzaju noszonej bielizny. Ważne jest również, aby były one przewiewne i wykonane z jak najbardziej naturalnego materiału. Lepiej unikać kupowania zapachowych środków higienicznych, ponieważ zawarte w nich substancje aromatyzujące mogą podrażniać delikatną skórę. Sprawdzą się one również podczas menstruacji, jako dodatkowe zabezpieczenie przy stosowaniu tamponów.

Zabezpieczenie podczas miesiączki

Do najpopularniejszych i najczęściej stosowanych środków higienicznych należą tampony i podpaski. Duży wybór tych produktów, w atrakcyjnych cenach znajdziecie tutaj: https://allegro.pl/kategoria/materialy-higieniczne-tampony-podpaski-122614?order=m. Większość kobiet wybiera te spośród nich, które wydają się im najbardziej komfortowe i najłatwiejsze w użyciu.

Tampony wydają się być lepszym rozwiązaniem dla Pań, które prowadzą aktywny tryb życia i nie chcą w te dni rezygnować np. z uprawiania sportu. Nie są one jednak polecane dla osób cierpiących na nawracające zapalenie pęcherza lub infekcje intymne.
Warto pamiętać, aby kupując  środki higieniczne dobierać produkt o  odpowiednim rozmiarze oraz stopniu chłonności.

Podpaski i tampony są środkami jednorazowymi. Tymczasem, coraz większą popularnością cieszą się wielorazowe produkty higieniczne, stosowane w czasie miesiączki. Należą do nich m.in.: kubeczki menstruacyjne. Wykonuje się je z sylikonu lekarskiego. Są ekologiczne, łatwe w aplikacji, a na dodatek pozwalają na stosowanie do 12 godzin, bez konieczności wymiany. Atrakcyjna jest również ich cena, która jest znacznie niższa niż koszt wiążący się z comiesięcznym kupnem nowych środków higienicznych. Jest to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych metod zabezpieczenia w czasie miesiączki, choć z pewnością nie wszystkim kobietom przypadnie do gustu. Na szczęście mogą one wybierać spośród wielu innych produktów. W tej trudnej fazie cyklu warto również pamiętać o stosowaniu chusteczek do higieny intymnej, które pomogą poczuć się świeżo w każdej sytuacji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.