Wiadomości z Rybnika

Ile średnio zapłacisz za OC?

  • Dodano: 2016-09-23 12:15

Każdy właściciel pojazdu w Polsce jest zobowiązany do uiszczania stałej opłaty ubezpieczeniowej znanej jako OC. W naszym kraju funkcjonuje kilkadziesiąt podmiotów oferujących ubezpieczenia komunikacyjne i choć mają one zawsze ten sam zakres, znacząco różnią się ceną. Ile średnio kosztuje obowiązkowa polisa od odpowiedzialności cywilnej? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej.

Jak oni liczą, czyli o wysokości składek

W celu uzgodnienia wysokości składki obowiązkowego ubezpieczenia firma zadaje szereg pytań, które mają na celu ustalenie profilu kierowcy. Z jednej strony liczą się konkretne dane dotyczące pojazdu (rok produkcji, marka, model, wersja wyposażeniowa, pojemność silnika, rodzaj używanego paliwa itd.), a z drugiej personalia właściciela (wiek, czas posiadania prawa jazdy, ewentualne zniżki wynikające z bezszkodowej jazdy, miejsce zamieszkania itd.). Dopiero na podstawie tych wszystkich danych można uzyskać konkretną, indywidualną odpowiedź.

Ile kosztuje OC w Polsce

Czasami są podejmowane badania mające na celu ustalenie średnich cen za OC, jednak liczba czynników jest tak duża, że trudno je bezpośrednio przełożyć na ogół kierowców i mnogość zróżnicowanych samochodów na rynku. Jeżeli jesteś kierowcą z około dziesięcioletnim stażem i posiadasz przeciętne, kilkuletnie, miejskie auto, składka OC wyniesie około 300 – 500 zł. Rozbieżności mogą pojawić się również ze względu na miejsce zamieszkania. Składki OC zdecydowanie więcej kosztują kierowców zameldowanych w dużych aglomeracjach w rodzaju Warszawy, Wrocławia czy Trójmiasta. Z kolei okolice wschodnich województw, z o wiele mniej zagęszczonym ruchem, są stosunkowo „mniej wypadkowe”, dlatego ubezpieczyciele nie żądają wygórowanych składek. Jak zatem ustalić wysokość OC na własnym przykładzie i rozwiać wszelkie wątpliwości? Najlepszym rozwiązaniem będzie Kalkulator OC AC – Najtaniej u Agenta.

Po prostu płać mniej

Mimo iż średnio zapłacisz za OC kilkaset złotych, warto oszczędzać na tego typu wydatkach, jeśli jest to tylko możliwe. Nawet kilkadziesiąt złotych różnicy oznacza chociażby dodatkowe tankowanie na stacji benzynowej. Właśnie w tym celu sprawdź, ile kosztuje najtańsze ubezpieczenie OC wg najtaniejuagenta. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz, a już po chwili w jednym miejscu zobaczysz porównanie kilkudziesięciu ofert dostępnych na rynku. Obsługa witryny jest intuicyjna, a jej działanie opiera się o wiarygodne, na bieżąco aktualizowane dane. Jeżeli chcesz sprawdzić, ile średnio zapłacisz za OC, wybierz profesjonalny kalkulator, który zbierze wszystkie oferty w jednym miejscu!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.