Wiadomości z Rybnika

Czy pożyczki pozabankowe na raty są bezpieczne?

  • Dodano: 2018-12-03 08:00, aktualizacja: 2018-12-03 08:15

Jedną z nowości na niezależnym europejskim rynku pożyczkowym są pożyczki pozabankowe na raty. Jak sama nazwa wskazuje, pożyczki pozabankowe na raty to nieco inne rodzaje pożyczek online, które dają pożyczkobiorcom możliwość ich spłaty w kilku ratach.

Jeśli są one udzielane przez rzetelną firmą, to pożyczki pozabankowe w ratach mogą łączyć zalety tradycyjnych produktów finansowych, z wygodą pożyczek online.

Oczywiście, w dalszym ciągu w niektórych kręgach znajdą się osoby pesymistycznie nastawione do wszelkich alternatywnych produktów finansowych. To zrozumiałe, biorąc pod uwagę fakt, że w pewnym okresie rynek chwilówek charakteryzował się dużą ilością nieuczciwych podmiotów. W ten sposób dużo osób nadal postrzega niezależne firmy pożyczkowe - w tym te mające w ofercie pożyczki pozabankowe na raty - jako niebezpieczne.

W rzeczywistości, to jak bezpieczne (lub przeciwnie) będą alternatywne produkty finansowe zależy tylko od nas. Wybierając pożyczkodawcę pochopnie można wpaść w kłopoty finansowe. Jeśli jednak zachowasz nieco więcej rozwagi to dostrzeżesz korzyści płynące z pożyczek alternatywnych.

Kwestia odpowiedzialnego podejścia

Jeśli potrzebujesz niewielkiej sumy pieniędzy tak szybko, jak to możliwe, odpowiednim rozwiązaniem wydają się pożyczki pozabankowe na raty. Od momentu wysłania wniosku, do otrzymania pieniędzy na konto może minąć kilka godzin. Dlatego tego typu pożyczki mogą być naprawdę przydatne w sytuacji pojawienia się niespodziewanych wydatków.

Jeśli chodzi o określenie, czy pożyczka, z której chcesz skorzystać, jest bezpieczna to liczą się w zasadzie dwa czynniki:

  1. Reputacja i rzetelność pożyczkodawcy
  2. Zdolność do spłaty zobowiązania zgodnie z warunkami

Jeśli możesz postawić zielony ptaszek przy obu tych punktach, to nic nie powinno stanąć Ci na drodze.

Aby ustalić, czy dana firma pożyczkowa jest godna zaufania, wystarczy poświęcić chwilę na wyszukanie opinii o niej w Internecie. Jeśli osoby, które korzystały z jej usług, nie mają zastrzeżeń do najważniejszych etapów współpracy, to zapewne masz do czynienia z rzetelnym pożyczkodawcą. Jeśli natomiast natrafisz na niezliczone opinie negatywne, to warto rozważyć skorzystanie z usług innego podmiotu.

Pamiętaj także zastanowić się, czy jesteś w stanie spłacić pożyczkę pozabankową na raty zgodnie z warunkami umowy. Jeśli Twoja obecna sytuacja na to pozwala, pomyśl co będzie jeśli coś pójdzie nie tak w przyszłości? Czy możesz uczciwie powiedzieć, że nieprzewidziane pogorszenie Twojej sytuacji finansowej na przestrzeni 6-12 miesięcy, nie sprawi że pojawią się problemy w spłacie pożyczki?

Jeśli tak, to pożyczki pozabankowe na raty mogą być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. W przeciwnym razie warto trzymać się z dala od tego typu produktów finansowych, przynajmniej w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.