Wiadomości z Rybnika

Z narażeniem zdrowia uratowali mężczyznę z pożaru

  • Dodano: 2021-12-29 07:00, aktualizacja: 2021-12-28 22:56

Policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowicach jako pierwsi zjawili się na miejscu pożaru, który wybuchł w jednym z domów jednorodzinnych przy ulicy Mokrej w Rybniku.

Do pożaru domu jednorodzinnego doszło w Rybniku przy ulicy Mokrej. Dyżurny z Komisariatu Policji w Boguszowicach otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który zdołał wybiec na zewnątrz i poinformować, że w budynku przewrócił się piec, a w mieszkaniu został jeszcze jego znajomy.

Przebieg zdarzenia

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, nie tracąc ani chwili, postanowili interweniować jeszcze przed przyjazdem strażaków. Kiedy sierżant Robert Nalewajek oraz starszy posterunkowy Patryk Szłapka weszli do środka, w budynku było silne zadymienie, a w progu jednego z pokoi na ziemi leżał nieprzytomny mężczyzna. Tuż obok niego leżał przewrócony piecyk, z którego wypadło żarzące się drewno. Policjanci natychmiast wyprowadzili 62-latka na zewnątrz. Następnie szybko ugasili zarzewie ognia i zneutralizowali zagrożenie. Na szczęście mieszkaniec Rybnika odzyskał przytomność i został przewieziony do szpitala. Na miejsce przyjechali strażacy, którzy ugasili do końca pożar. Dzięki natychmiastowo przeprowadzonej akcji nie doszło do tragedii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również