Wiadomości z Rybnika

Tereny przy ulicy Sportowej czekają na inwestora

  • Dodano: 2021-12-27 08:00, aktualizacja: 2021-12-27 08:04

Miasto ogłosiło przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Sportowej w dzielnicy Niewiadom, na terenie poddanym w ubiegłych latach rekultywacji (wcześniej była w tym miejscu kopalniana hałda).

Rozstrzygnięcie przetargu zaplanowano na 10 lutego 2022 roku. Wystawiony na sprzedaż teren, w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczony jest pod działalność usługową i produkcyjną. W jego bezpośrednim sąsiedztwie przebiega linia kolejowa oraz droga wojewódzka nr 935.

Warto pamiętać, że Miasto planuje również realizację II etapu budowy Drogi Regionalnej Racibórz-Pszczyna, który skomunikuje tereny przy ul. Sportowej z autostradą A1.

- Bardzo mnie cieszy, że następuje kolejny krok w celu zagospodarowania byłej hałdy w Niewiadomiu, ponieważ ta część naszego miasta, od lat czeka na atrakcyjne zagospodarowanie – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera. –  Wierzę, że zaangażowanie miasta  w przygotowanie atrakcyjnej oferty sprzedaży przyniesie oczekiwane efekty – dodaje.

Pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż gminnej nieruchomości gruntowej położonej w Rybniku przy ul. Sportowej odbędzie się 10 lutego 2022 roku (wadium płatne do 4 lutego 2022 r), cena wywoławcza to 5 500 000 zł (netto).

Zgodnie z treścią ogłoszenia o przetargu, nabywca zobowiązany będzie do zabudowy nieruchomości przy zachowaniu minimalnej wielkości powierzchni zabudowy 40% w terminie 5 lat od dnia zawarcia umowy sprzedaży.

Treść ogłoszenia:

Przetarg obejmuje większą część terenu po byłej hałdzie, który został podzielony na kilka poziomów. Na górnym poziomie planowana jest z kolei budowa drogi dojazdowej (obecnie projektowana), a teren zostanie podzielony na działki dostępne dla kolejnych inwestorów.

Warto dodać, że oferowane przez miasto tereny inwestycyjne cieszą się ostatnio powodzeniem.

- Kolejni inwestorzy nabywają nieruchomości od Miasta. Na sprzedanych działkach powstanie zabudowa usługowa i mieszkalna. To szansa na nowe miejsca pracy, rozwój istniejących firm oraz powstanie atrakcyjnej zabudowy – wskazuje prezydent Piotr Kuczera.

  • W czerwcu br. Miasto sprzedało nieruchomość położoną przy ulicy Jerzego Giedroycia w dzielnicy Meksyk. Inwestorem jest spółka z województwa dolnośląskiego z branży motoryzacyjnej, która na nieruchomości o powierzchni 1,2 ha zamierza wybudować zakład usługowy o zasięgu regionalnym dla jednej z wiodących marek samochodów. Łącznie z drugą inwestycją planowaną na terenie Rybnika inwestor zamierza zatrudnić docelowo ponad 100 pracowników. Cena sprzedaży terenu, osiągnięta w wyniku przetargu, wyniosła 1 373 600 zł netto.
  • W czerwcu br. została również sprzedana zabudowana nieruchomość przy ulicy Cmentarnej w dzielnicy Śródmieście. Cena sprzedaży w przetargu wyniosła 383 000 zł netto. Inwestorzy zamierzają przeprowadzić remont i rozbudowę budynku, w którym docelowo przygotowane zostaną lokale mieszkalne.
  • W marcu w wyniku przetargu za 364 000 zł netto sprzedana została nieruchomość niezabudowana przy skrzyżowaniu ulicy Lipowej i ulicy Gliwickiej. Inwestor z województwa śląskiego zamierza wybudować tam budynek mieszkalno-usługowy.
  • Z kolei nieruchomości niezabudowane przy ul. Podmiejskiej nabyła w przetargu rybnicka firma Smart Plac Sp. z o.o. (prawo użytkowania wieczystego w cenie 120 190 zł netto).

Wszystkie sprzedane nieruchomości zostały wcześniej odpowiednio przygotowane i promowane przez pracowników urzędu miasta. Nieruchomości były prezentowane w ofercie inwestycyjnej na miejskiej stronie internetowej w zakładce Biznes, a także promowane podczas rozmów z potencjalnymi inwestorami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również