Wiadomości z Rybnika

Tydzień pełen burz: Rybnik po nawałnicach!

 • Dodano: 2021-07-20 09:45, aktualizacja: 2021-07-20 10:46

Lipiec w pełni. Wraz z upałem musimy liczyć się z burzami, opadami deszczu i silnym wiatrem. Wraz ze zmianami klimatycznymi na świecie, pojawiają się coraz to silniejsze zjawiska atmosferyczne w Polsce. Obfite opady i nagłe burze powodują wiele zniszczeń, przez co straż pożarna ma "ręce pełne roboty".

W środę nad Rybnikiem pojawiły się ciemne chmury, które przyniosły ze sobą potężną burze

Po przejściu nawałnicy, w regionie interweniowali strażacy, którzy zajmowali się głównie powalonymi drzewami, zalanymi budynkami oraz innymi skutkami burzy. Nieco bardziej ucierpiał jeden z domów w gminie Gaszowice, w którym został zerwany fragment dachu - na szczęście nikomu nic się nie stało.

Mieszkańcy otrzymali wiadomości z ALERTEM RCB ostrzegające o nadchodzących burzach z ulewnym deszczem, silnym wiatrem, a nawet gradem. Mimo tego strat nie brakuje. 

Jak zachować się podczas burzy? Gdzie będziemy bezpieczni?

 • Bezpiecznie będzie zostać w domu i poczekać aż burza ustanie. Jeśli nie musimy, odłóżmy na moment telefony komórkowe, wyłączmy urządzenia elektryczne.
   
 • Upewnijmy się, że drzwi jak i okna są zamknięte. Wszelkie możliwe przedmioty na zewnątrz (w ogrodzie lub balkonie) powinny być wcześniej schowane lub zabezpieczone. 
   
 • Jeśli znajdujemy się na zewnątrz, najlepiej schrońmy się w najbliższym budynku. Uważajmy na drzewa i kontakt z wodą w postaci kałuży. 

 Synoptycy ostrzegają przed kolejnymi burzami. Przed nami sierpień, który miejmy nadzieję, że będzie nieco spokojniejszy.


Źródło: Sara Konopelska

Komentarze (1)    dodaj »

 • Lucyna

  Dziękuję za przypomnienie zasad bezpieczeństwa w czasie burzy!

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również