Wiadomości z Rybnika

Tydzień pełen burz: Rybnik po nawałnicach!

 • Dodano: 2021-07-20 09:45, aktualizacja: 2021-07-20 10:46

Lipiec w pełni. Wraz z upałem musimy liczyć się z burzami, opadami deszczu i silnym wiatrem. Wraz ze zmianami klimatycznymi na świecie, pojawiają się coraz to silniejsze zjawiska atmosferyczne w Polsce. Obfite opady i nagłe burze powodują wiele zniszczeń, przez co straż pożarna ma "ręce pełne roboty".

W środę nad Rybnikiem pojawiły się ciemne chmury, które przyniosły ze sobą potężną burze

Po przejściu nawałnicy, w regionie interweniowali strażacy, którzy zajmowali się głównie powalonymi drzewami, zalanymi budynkami oraz innymi skutkami burzy. Nieco bardziej ucierpiał jeden z domów w gminie Gaszowice, w którym został zerwany fragment dachu - na szczęście nikomu nic się nie stało.

Mieszkańcy otrzymali wiadomości z ALERTEM RCB ostrzegające o nadchodzących burzach z ulewnym deszczem, silnym wiatrem, a nawet gradem. Mimo tego strat nie brakuje. 

Jak zachować się podczas burzy? Gdzie będziemy bezpieczni?

 • Bezpiecznie będzie zostać w domu i poczekać aż burza ustanie. Jeśli nie musimy, odłóżmy na moment telefony komórkowe, wyłączmy urządzenia elektryczne.
   
 • Upewnijmy się, że drzwi jak i okna są zamknięte. Wszelkie możliwe przedmioty na zewnątrz (w ogrodzie lub balkonie) powinny być wcześniej schowane lub zabezpieczone. 
   
 • Jeśli znajdujemy się na zewnątrz, najlepiej schrońmy się w najbliższym budynku. Uważajmy na drzewa i kontakt z wodą w postaci kałuży. 

 Synoptycy ostrzegają przed kolejnymi burzami. Przed nami sierpień, który miejmy nadzieję, że będzie nieco spokojniejszy.


Źródło: Sara Konopelska

Następna informacja

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

 • Lucyna

  Dziękuję za przypomnienie zasad bezpieczeństwa w czasie burzy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.