Wiadomości z Rybnika

Silesian Jazz Meeting

  • Dodano: 2017-11-08 15:30, aktualizacja: 2017-11-08 18:09

Silesian Jazz Meeting to impreza pozwalająca kilka dni delektować się różnymi odcieniami muzyki jazzowej. Na przestrzeni lat przedsięwzięcie zyskało sobie sporą liczbę sympatyków, a co roku do zwolenników festiwalu dołączają kolejni. Także i w tym roku w ramach wydarzenia czekają niezwykłe koncerty i pełne wrażeń spotkania z artystami.


32 edycję festiwalu zainauguruje w niedzielę, 12 listopada, koncert Stacey Kent z zespołem w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

Stacey Kent to amerykańska piosenkarka, jedna z najciekawszych wokalistek jazzowych swojego pokolenia. Daleko jej do ekstrawagancji, ale i popowego banału. Śpiewa piosenki francuskie, fascynują ją bossa nova i rytmy Brazylii.

Ma styl porównywalny do największych, do Billie Holiday, Elli Fitzgerald, śpiewa jak Nat King Cole, czysto, wyraźnie, w tonie przypominającym rozmowę - powiedział niegdyś o Kent trzykrotny zdobywca Oscara, nieżyjący już Jay Livingston.

Wszystkie płyty Stacey Kent okazały się bestsellerami, uzyskując prestiżowe nagrody (m.in. BBC Jazz Awards, British Jazz Award). Wokalistka występuje w największych i najbardziej znanych salach koncertowych na świecie.

Każdy, kto słucha śpiewu Stacey Kent, ma wrażenie, że śpiewa wyłącznie dla niego - komplementują krytycy, podkreślając wyjątkową atmosferę na koncercie pomiędzy artystką a słuchaczami.

Warto wspomnieć, że autorem tekstów piosenek dla Stacey Kent jest Kazuo Ishiguro, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2017. W październiku ukazał się nowy album wokalistki I Know I Dream, z którego materiał po raz pierwszy w Polsce zabrzmi na rybnickiej scenie.

Kolejne koncerty w ramach Silesian Jazz Meeting odbędą się 18 listopada. Tego dnia w Teatrze Ziemi Rybnickiej wystąpią: Maciek Pysz Quartet oraz Włodek Pawlik Trio.

Silesian Jazz Meeting

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.