Wiadomości z Rybnika

Rybnik: Pijany spowodował kolizję. Odpowie za znieważenie i atak na policjanta

  • Dodano: 2023-04-25 06:30, aktualizacja: 2023-04-24 21:47

Policjanci z rybnickiej drogówki oraz z Komisariatu Policji w Boguszowicach zatrzymali 29-letniego mieszkańca Rybnika, który mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu, spowodował kolizję.

Chwilę później mężczyzna znieważył policjantów, którzy zostali wezwani na interwencję, a podczas zatrzymywania kopnął jednego z mundurowych. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Szereg powodów do aresztowania

W sobotę, po godzinie 22.00, dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który uszkodził dwa zaparkowane samochody. Jak ustalili mundurowi, kierujący oplem, na ulicy Lompy, podczas manewru skrętu w lewo najechał na zaparkowany prawidłowo pojazd marki Renault, który z kolei siłą odrzutu uderzył w opla. W pojazdach nikogo nie było. Na miejscu policjanci zastali 29-latka, który na widok mundurowych zaczął zachowywać się bardzo agresywnie. Rybniczanin nie reagował na polecenia wydawane mu przez policjantów, znieważył ich niecenzuralnymi słowami, a także kopnął jednego z nich. W efekcie awanturnik został zatrzymany.

Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że ma on w organizmie blisko dwa promile alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie rybniczamnin usłyszał zarzuty: kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, znieważenia policjantów i naruszenia nietykalności jednego z nich. Za wszystkie te przestępstwa grozi mu kara 3 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również