Wiadomości z Rybnika

Rybnik zaprojektuje proces sprawiedliwej transformacji. Weź udział w spotkaniu!

  • Dodano: 2023-04-24 07:15, aktualizacja: 2023-04-23 22:14

W związku z planowanymi przez Miasto Rybnik działaniami wzmacniającymi proces sprawiedliwej transformacji, 28 kwietnia br., w godz. 10:00-13:00 w Zabytkowej Kopalni Ignacy odbędzie się spotkanie informacyjne w tej sprawie.

Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc – zainteresowanych tematem zapraszamy do zgłoszenia swojego udziału w spotkaniu. Można to zrobić do 26 kwietnia br. :

  • mailowo na adres: rewitalizacja@um.rybnik.pl
  • telefonicznie pod nr tel: 32 43 92 261 (Agnieszka Siedlaczek, Wydział Rozwoju UM).

Kogo zaprasza się na spotkanie?

Zakres planowanych działań jest bardzo rozległy dlatego zaproszenie kieruje się do szerokiego grona interesariuszy: przedstawicieli administracji publicznej, partnerów społecznych, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, przedstawicieli środowisk naukowych i liderów społeczności lokalnych.

Celem zaplanowanego na 28 kwietnia spotkania jest zebranie pomysłów oraz wytyczenie kierunków działań i interwencji w ramach planowanego konkursu Funduszy Europejskich dla Śląskiego na lata 2021-2027. Rezultatami projektów ma być zwiększenie poziomu aktywności społeczności uczestniczących w procesie sprawiedliwej transformacji poprzez działania na rzecz mieszkańców i obszarów uczestniczących w procesie sprawiedliwej transformacji.

Zakres merytoryczny obejmować będzie m.in: programy i działania służące rozwojowi i aktywności społecznej, akceptacji dla procesu zmiany klimatycznej, zachowaniu tożsamości lokalnej, w tym zachowaniu tożsamości społeczności górniczych; kreowanie i promocja produktów lokalnych; tworzenie miejsc integracji; przeciwdziałanie ubóstwu energetycznemu; działania poświęcone budowaniu potencjału kobiet jako lokalnych liderek, wzmocnienie potencjału III sektora.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również