Wiadomości z Rybnika

Rybnik zaprojektuje proces sprawiedliwej transformacji. Weź udział w spotkaniu!

  • Dodano: 2023-04-24 07:15, aktualizacja: 2023-04-23 22:14

W związku z planowanymi przez Miasto Rybnik działaniami wzmacniającymi proces sprawiedliwej transformacji, 28 kwietnia br., w godz. 10:00-13:00 w Zabytkowej Kopalni Ignacy odbędzie się spotkanie informacyjne w tej sprawie.

Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc – zainteresowanych tematem zapraszamy do zgłoszenia swojego udziału w spotkaniu. Można to zrobić do 26 kwietnia br. :

  • mailowo na adres: rewitalizacja@um.rybnik.pl
  • telefonicznie pod nr tel: 32 43 92 261 (Agnieszka Siedlaczek, Wydział Rozwoju UM).

Kogo zaprasza się na spotkanie?

Zakres planowanych działań jest bardzo rozległy dlatego zaproszenie kieruje się do szerokiego grona interesariuszy: przedstawicieli administracji publicznej, partnerów społecznych, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, przedstawicieli środowisk naukowych i liderów społeczności lokalnych.

Celem zaplanowanego na 28 kwietnia spotkania jest zebranie pomysłów oraz wytyczenie kierunków działań i interwencji w ramach planowanego konkursu Funduszy Europejskich dla Śląskiego na lata 2021-2027. Rezultatami projektów ma być zwiększenie poziomu aktywności społeczności uczestniczących w procesie sprawiedliwej transformacji poprzez działania na rzecz mieszkańców i obszarów uczestniczących w procesie sprawiedliwej transformacji.

Zakres merytoryczny obejmować będzie m.in: programy i działania służące rozwojowi i aktywności społecznej, akceptacji dla procesu zmiany klimatycznej, zachowaniu tożsamości lokalnej, w tym zachowaniu tożsamości społeczności górniczych; kreowanie i promocja produktów lokalnych; tworzenie miejsc integracji; przeciwdziałanie ubóstwu energetycznemu; działania poświęcone budowaniu potencjału kobiet jako lokalnych liderek, wzmocnienie potencjału III sektora.

Google NewsSubskrybuj Rybnicki.com z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również