Wiadomości z Rybnika

Rusza budowa przedszkola

  • Dodano: 2016-03-10 08:15, aktualizacja: 2018-03-18 21:44
Symboliczne wbicie łopaty zainaugurowało we wtorek, 8 marca budowę przedszkola w dzielnicy Boguszowice Stare. Nowe przedszkole powstanie na terenie sąsiadującym z Gimnazjum nr  7 przy ul. Sztolniowej.
 
 
W spotkaniu rozpoczynającym budowę przedszkola uczestniczył prezydent Rybnika Piotr Kuczera, jego zastępca – odpowiedzialny za sprawy edukacji w mieście Wojciech Świerkosz, Pełnomocnik Prezydenta ds. Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej Wojciech Student oraz przedstawiciele Przedsiębiorstwa Remontowo-Budowlanego „ERBUD” Sp. z o.o., które będzie realizować zadanie.
 
 
– Inwestycja w edukację, także w infrastrukturę, zawsze się opłaca. Rozpoczynana dziś budowa przedszkola jest ważna nie tylko dla społeczności Boguszowic Starych, ale i dla całego miasta. Dla dzieci będzie to edukacyjna szansa, dla rodziców możliwość lepszej organizacji życia rodzinnego. Tego rodzaju działania to przykład konkretnego wsparcia ze strony samorządu dla rodzin – podkreśla prezydent Rybnika Piotr Kuczera.
 
 
Przedszkole przy ul. Sztolniowej pomieści 250 dzieci, które będą uczyć się i bawić w 10 oddziałach. W budynku wydzielonych zostanie kilka stref: wejściowa – obejmująca m.in. szatnie i poczekalnie, biurowa – zawierająca pomieszczenia dla kadry nauczycielskiej i kierowniczej oraz dydaktyczna, w skład której wchodzić będą sale dla przedszkolaków i związane z nimi technologicznie pomieszczenia. Nie zabraknie też pomieszczeń technicznych i gospodarczych oraz strefy kuchennej obejmującej aneks żywieniowy i pomieszczenia związane z produkcją żywności. Zadanie obejmuje również budowę placu zabaw, parkingów i dróg dojazdowych. Budynek będzie jednopiętrowy (4,77 m wysokości). Obiekt będzie miał 1822 m2 powierzchni użytkowej i 12859,06 m3 kubatury.
 
 
Budowa nowego przedszkola kosztować będzie 8.241.000 zł. Realizacja zadania powinna zakończyć się do 31 sierpnia br.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.