Wiadomości z Rybnika

Przykopalniany pumptrack

  • Dodano: 2022-04-01 06:30, aktualizacja: 2022-03-31 20:56

Na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku-Niewiadomiu powstaje nie lada gratka dla wielbicieli rowerowych mocnych wrażeń. To kolejny w mieście pumptrack.

- Pumptrack to specjalnie przygotowana trasa w formie wzniesień i dolin, która poprzez odpowiedni dobór przeszkód pozwala na pokonanie go bez pedałowania – wyjaśnia Łukasz Karbowiński, rybnicki Oficer Rowerowy. - Tor posiada nawierzchnię asfaltową, która znajduje się w zagłębieniu terenu tworząc doskonałe warunki do dynamicznej zabawy i sportu. Najmłodsi będą mogli tutaj stawiać pierwsze kroki, a bardziej wymagający będą mogli pokazać swoje umiejętności - dodaje.

Rybniccy rowerzyści od kilku lat korzystają z cieszących się sporym powodzeniem pumptracków na terenie śródmiejskiego Parku tematycznego nad Nacyną oraz na terenie ośrodka MOSiR w Rybniku-Kamieniu. Nowy tor w zupełnie innej części miasta, w dzielnicy Niewiadom, zyska z pewnością wielu nowych amatorów ekstremalnego pedałowania. 

Tor wykonywany jest siłami pracowników Rybnickich Służb Komunalnych, we współpracy z rowerzystą Bartoszem Giemzą, mistrzem Polski w olimpijskiej dyscyplinie BMX Racing.

Koszty budowy torowiska to ok. 25 tys. zł. Składają się na nie między innymi: modernizowana w tym roku nawierzchnia asfaltowa, trawa z rolki, drenaż obszaru inwestycji, prace projektowe oraz konsultacje eksperckie.

Zakończenie prac wykończeniowych wokół torowiska planowane jest na połowę kwietnia. Zależy to jednak w sporym stopniu od warunków atmosferycznych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również