Wiadomości z Rybnika

"Przedszkole równych szans" wyróżnione

  • Dodano: 2018-03-02 07:45, aktualizacja: 2018-03-01 12:52

Miasto Rybnik zostało wyróżnione w regionalnej edycji konkursu Samorząd Równych Szans - Śląski Samorząd Równych Szans. Wyróżnienie zostało przyznane za modelowe rozwiązanie w zakresie edukacji przedszkolnej wprowadzane w ramach projektu "Przedszkole równych szans".


Wyróżniony projekt Rybnika, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO WSL 2014-2020, obejmował  dokształcanie nauczycieli w formie kursów, szkoleń i studiów podyplomowych, wsparcie dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami w przedszkolach specjalnych i z oddziałami integracyjnymi, różnorodne formy wsparcia dla dzieci m.in. terapia Biofeedback, integracja sensoryczna, dogoterapia i hipoterapia, zajęcia z ułatwionej komunikacji, muzykoterapii.

W ramach przedsięwzięcia w Przedszkolu specjalnym w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym powstała sala doświadczeń świata, której elementami są m.in. baldachim światłowodowy, magiczne akwarium, tunel nieskończoności, emitery zapachu, zestaw lustrzany, kaskada światłowodowa. Celem prowadzonych w niej zajęć jest stymulowanie lub wyciszanie zmysłów, korzystających z niej dzieci. 

W najbliższym czasie uruchomiony zostanie kolejny projekt "Edukacja-rozwój-wsparcie", którego założeniem będzie kontynuowanie działań dla dzieci z niepełnosprawnościami w przedszkolach specjalnych i z oddziałami integracyjnymi.

Wręczenie wyróżnienia za najlepsze praktyki jednostek samorządu terytorialnego wręczono 26 lutego br., podczas uroczystej Gali w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.  Uroczystość była także okazją do wymiany doświadczeń z innymi miastami wprowadzającymi udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami w każdym aspekcie życia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.