Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Przedsiębiorco! Pamiętaj o deklaracji

  • Dodano: 2020-07-13 17:15

Do końca sierpnia przedsiębiorcy prowadzący swoją działalność na terenie nieruchomości niezamieszkałych na terenie miasta Rybnika muszą złożyć nową deklarację dotyczącą gospodarowania odpadami komunalnymi.

Jeśli nowa deklaracja nie zostanie złożona, firma wywożąca odpady na zlecenie miasta od września nie będzie ich już obsługiwać i będą zmuszeni do zawarcia w swoim zakresie umowy z przedsiębiorstwem, które będzie odbierać ich odpady.

Złożenie deklaracji do końca sierpnia dotyczy to również tzw. nieruchomości mieszanych, których część jest przeznaczona  na prowadzenie działalności gospodarczej a część nieruchomości jest zamieszkała.

Gdzie składać deklaracje?

Nowe deklaracje można składać:

  • w formie papierowej, w budynkach Urzędu Miasta Rybnika przy ul. Rzecznej 8 lub ul. Bolesława Chrobrego 2;
  • w formie elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Elektronicznych Usług Publicznych (PeUP) dostępnej pod adresem: https://www.sekap.pl

Od 2021 roku zmieni się sposób regulowania opłat za wywóz odpadów z terenów Rodzinnych Ogródków Działkowych, które do końca 2020 roku regulują tę należność ryczałtowo - 60 zł rocznej opłaty za pojedynczą działkę.

Od nowego roku opłata będzie naliczana za każdy opróżniony pojemnik. Zarządy poszczególnych ROD muszą wybrać, czy pozostaną w miejskim systemie wywozu odpadów, czy wybiorą indywidualną umowę ze specjalistyczną firmą. Jeżeli zdecydują się na system miejski, muszą do końca roku złożyć w UM stosowną deklarację.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.