Wiadomości z Rybnika

Nowy Dyrektor DK Boguszowice

  • Dodano: 2020-07-12 08:30, aktualizacja: 2020-07-12 08:51

Nowym dyrektorem Domu Kultury w Rybniku- Boguszowicach został wyłoniony w konkursie na to stanowisko Cezary Biesiadecki.

Cezary Biesiadecki, ma 42 lata i od maja tego roku mieszka w Rybniku. W 2003 r. ukończył Wyższą Szkołę Zarządzania i Języków Obcych w Katowicach o specjalności zarządzanie przedsiębiorstwem. W 2006 r. został absolwentem wydziału wokalno – aktorskiego o specjalności śpiew solowy na Akademii Muzycznej w Katowicach. W ubiegłym roku ukończył kurs księgowości. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1997 roku w Przedsiębiorstwie Techniczno- Handlowym INTERPROMEX w Będzinie.  

W 2006 roku rozpoczął pracę w Operze Śląskiej w Bytomiu, jako etatowy solista tego Teatru, w którym pracuje do dziś. W swoim repertuarze posiada ponad 40 ról pierwszo i drugoplanowych. Uczestniczył w ponad 600 spektaklach i wielu koncertach. W 2007 r. został dodatkowo zatrudniony w charakterze koordynatora  ds. pozyskiwania dodatkowych źródeł finansowania w ramach umowy cywilnoprawnej. Prowadził także działalność gospodarczą, która zajmowała się organizacją koncertów i eventów.  W 2011 roku rozpoczął pracę w dziale koordynacji pracy artystycznej  Opery Śląskiej w Bytomiu na stanowisku specjalisty. Pracował na tym stanowisku przez trzy lata.

Za swoją działalność artystyczną i osiągnięcia kulturalne był nagradzany przez Marszałka Województwa Lubelskiego w 2005 roku i  Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej w 2007 r. Cezary Biesiadecki prowadzi bogatą działalność koncertową. Współpracował z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, Zabrzańskiej, Lubelskiej. Brał udział w festiwalach m. in. Bel Canto w Nałęczowie, Wieczory u Telemanna” na zamku w Pszczynie, Muzyka w Sandomierzu, Viva il canto w Cieszynie. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Lublinie,  Operą Novą w Bydgoszczy. Kilkakrotnie odbywał zagraniczne tournee z agencją K – Promotion Kmoch (Niemcy, Szwajcaria).

Czym będzie zajmował się nowy dyrektor?

Do zadań nowego dyrektora domu kultury, należeć będzie m.in. :

  • zarządzanie instytucją i reprezentowanie jej na zewnątrz, odpowiadanie za jej działalność, dobór pracowników oraz powierzone składniki majątkowe.
  • zatrudnianie i zwalnianie pracowników, ustalanie ich zakres czynności oraz trybu załatwiania powierzonych im spraw.
  • sporządzanie planu finansowego z zachowaniem wysokości dotacji organizatora, zgodnie z przepisami ustawy o finansach publicznych, który stanowi podstawę gospodarki finansowej instytucji kultury.
     

 

Nowy Dyrektor DK Boguszowice
Google NewsSubskrybuj Rybnicki.com z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również