Wiadomości z Rybnika

Potrącenie pieszego na chodniku – apelujemy o ostrożność!

  • Dodano: 2020-12-21 15:00

Rybniccy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło w czwartek (17.12) na ulicy Rajskiej. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 42-letni kierujący volkswagenem, potrącił idącego chodnikiem 29-letniego mieszkańca Rybnika. Za rażące naruszenie przepisów i stworzenia zagrożenia dla pieszego, mundurowi zatrzymali kierującemu pojazdem prawo jazdy. Uważajmy... piesi na pojazdy, kierujący na pieszych.

Do wypadku doszło wczoraj, około godziny 16.00 na ulicy Rajskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 42-letni kierujący samochodem osobowym podczas manewru skrętu w prawo nie zachował należytej ostrożności, utracił panowanie nad pojazdem – wjechał na chodnik i potrącił 29-letniego pieszego. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają rybniccy śledczy. Za rażące naruszenie przepisów i stworzenia zagrożenia dla pieszego, mundurowi zatrzymali kierującemu volkswagenem prawo jazdy.

Rybniccy policjanci apelują o ostrożność, dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Apelujemy również do pieszych, aby zwłaszcza teraz, gdy szybciej zapada zmrok, a warunki atmosferyczne znacznie ograniczają widoczność, mieli przy sobie elementy odblaskowe. Niewielki breloczek, czy też jakikolwiek element lub odblaskowy napis na odzieży, znacznie wpływa na zauważenie pieszego przez kierującego pojazdem. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo. Pozwólmy się zobaczyć i nośmy odblaski.

Potrącenie pieszego na chodniku – apelujemy o ostrożność!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również