Wiadomości z Rybnika

Wypadek na Raciborskiej

  • Dodano: 2020-12-18 14:15, aktualizacja: 2020-12-18 15:17

Na szczęście niegroźnie zakończyło się poważnie wyglądające zdarzenie drogowe, do którego doszło wczoraj w Rybniku. Kierująca mercedesem 61-latka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu ulicą raciborską volkswagenem, drogą z pierwszeństwem.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 14.30 w Rybniku. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, jadąca mercedesem, 61-latka, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu ulicą Raciborską, 59-letniemu kierującemu volkswagenem. W wyniku tego zdarzenia ranna została 88-letnia pasażerka mercedesa. Kobieta została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala na badania. Na szczęście jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

- Po raz kolejny zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i rozsądek. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji. - KMP Rybnik

Przymrozki, szybko zapadający zmrok i zmienna pogoda utrudniają prowadzenie pojazdów. Pamiętajmy, aby w okresie jesienno-zimowym w sposób szczególny zadbać o swoje bezpieczeństwo, poprzez odpowiednie przygotowanie samochodu oraz zdjęcie nogi z gazu. Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń.

Wypadek na Raciborskiej

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.