Wiadomości z Rybnika

Wypadek na Raciborskiej

  • Dodano: 2020-12-18 14:15, aktualizacja: 2020-12-18 15:17

Na szczęście niegroźnie zakończyło się poważnie wyglądające zdarzenie drogowe, do którego doszło wczoraj w Rybniku. Kierująca mercedesem 61-latka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu ulicą raciborską volkswagenem, drogą z pierwszeństwem.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 14.30 w Rybniku. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, jadąca mercedesem, 61-latka, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu ulicą Raciborską, 59-letniemu kierującemu volkswagenem. W wyniku tego zdarzenia ranna została 88-letnia pasażerka mercedesa. Kobieta została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala na badania. Na szczęście jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

- Po raz kolejny zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i rozsądek. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji. - KMP Rybnik

Przymrozki, szybko zapadający zmrok i zmienna pogoda utrudniają prowadzenie pojazdów. Pamiętajmy, aby w okresie jesienno-zimowym w sposób szczególny zadbać o swoje bezpieczeństwo, poprzez odpowiednie przygotowanie samochodu oraz zdjęcie nogi z gazu. Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń.

Wypadek na Raciborskiej

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również