Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Policjanci rozpracowali grupę przestępczą

  • Dodano: 2013-08-09 16:45
Policjanci z Rybnika zatrzymali cztery osoby podejrzane o udział w grupie przestępczej, która zajmowała się wymuszaniem pieniędzy. Podejrzani prowadzili działalność przestępczą na terenie Śląska. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wymuszenia zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.
 
Kryminalni z Rybnika od czerwca tego roku rozpracowywali grupę trudniącą się wymuszeniami dużych kwot pieniędzy na szkodę co najmniej kilku mieszkańców naszego regionu. Przy czym przestępcy grozili pokrzywdzonym oraz ich rodzinom uszkodzeniem ciała, a nawet pozbawieniem życia. Groźby te były na tyle realne, że pokrzywdzeni zgadzali się m.in. na zakładanie firm, uznanie nieistniejących długów oraz wykonywanie usług, które przynosiły wyłączną korzyść przestępcom. Wstępnie straty jakie ponieśli pokrzywdzeni oszacowano na kilkaset tysięcy złotych
 
W wyniku prowadzonych działań policjanci z Rybnika zatrzymali w sumie 4 mężczyzn. Dwóch z nich na wniosek Prokuratora zostało już tymczasowo aresztowanych, wobec pozostałych zastosowano dozory i poręczenia majątkowe. W związku z tą sprawą śledczy zabezpieczyli samochody m-ki BMW, Porsche, motocykl, skuter wodny oraz zegarki i gotówkę. Pochodzenie tych wartościowych przedmiotów jest obecnie bardzo skrupulatnie sprawdzane.
 
Dotychczasowe czynności prowadzone przez rybnicką Prokuraturę oraz Policję koncentrowały się na zatrzymaniu podejrzanych, a tym samym zapewnieniu bezpieczeństwa pokrzywdzonym. To jednak jeszcze nie koniec sprawy. Policjanci ustalają kolejne osoby, które zostały zmuszone do niekorzystnego rozporządzania swoim mieniem przez Damiana M. oraz Michała S. W związku z tym prosimy wszystkich, którzy mają informacje mogące pomóc w śledztwie o kontakt z KMP w Rybniku pod nr tel.324295280.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.