Wiadomości z Rybnika

Podróże w nieznane

  • Dodano: 2018-12-05 09:15

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na PODRÓŻE W NIEZNANE w Żółtym Młynku.

Odkryj świat z Baśni Tysiąca i Jednaj Nocy z perspektywy bambusowych rowerów. Zabiorą cię tam Dorota Chojnowska i Selim Saffarini, autorzy bloga www.alepieknyswiat.pl.
Dla Doroty była to pierwsza wizyta w regionie Zatoki Perskiej, dla Selima natomiast był to powrót do czasów dzieciństwa spędzonego w Kuwejcie.
Wspólnie przejechali drogi i bezdroża północnego Omanu, zachwycali się krajobrazami, zabytkami, często też błądził po opuszczonych miastach i fortach. Jak ich przyjęto, jakie wspomnienia utrwalili na fotografiach przekonasz się już wkrótce podczas pokazu!

Dorota Chojnowska jest antropologiem kultury, dziennikarką piszącą o podróżach i włóczykijem. Uwielbia zadawać pytanie „jak tam jest?”. Następnie pakuje plecak i rusza w podróż w najróżniejsze zakątki świata, by odszukać odpowiedzi. W ten sposób od blisko dwudziestu lat samotnie podróżowała, opisywała na blogu www.AlePieknySwiat.pl i fotografowała ludzi oraz miejsca.

Dwa lata temu dołączył do niej Selim Saffarini - właściciel serwisu rowerowego HUSAbikes.pl ,www.husabikes.pl, www.facebook.com/husabikes i roweru bambusowego, którego zbudował zainspirowany opowieściami Doroty. Od dwóch lat wspólnie prowadzą bloga i przemierzają świat - nie tylko na bambusowych rowerach.

Na zachętę film „Na babusowym rowerze przez Iran - Podróż Roku”:
​https://www.youtube.com/watch?v=68_yN8GPfzw.

Gorąco zapraszam i polecam Krzysztof Łapka
www.dkchwalowice.pl
tel. 513064196

MiejsceKlubokawiarnia Żółty Młynek
Rybnik ul. Św. Jana 2, tel. 513064196

Kiedy: 11 grudnia (wtorek) 2018 r. o godz. 19.00

Wstęp wolny.

Podróże w nieznane


Źródło: Klubokawiarnia Żółty Młynek

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również