Wiadomości z Rybnika

"Po drodze" po sól drogową. Uruchomiony zostanie drugi magazyn soli

  • Dodano: 2022-12-07 06:15, aktualizacja: 2022-12-06 18:24

W tym sezonie po raz pierwszy uruchomiony zostanie drugi magazyn soli drogowej – powstaje on przy Drodze Regionalnej, w okolicy Węzła Wodzisławska.

Budynek o pojemności ok. 2000 ton na nowe zapasy soli powinien być gotowy do końca grudnia br.

Główny magazyn soli znajduje się na terenie bazy Rybnickich Służb Komunalnych przy ul. Jankowickiej. Nowa lokalizacja – w bliskim sąsiedztwie Drogi Regionalnej  - pozwoli kierowcom pługopiaskarek ładować sól na trasie, bez konieczności wracania do bazy RSK.

Drugi magazyn z solą

Prostokątny budynek o wymiarach 20 x 25 m będzie miał wysokie na 3 m betonowe ściany i drewniany, dwuspadowy dach, kryty bitumicznym gontem. Szeroki wjazd zamykany wielkimi wrotami z tzw. „furtką osobową”, pozwoli ciężarówkom dowożącym sól oraz różnego rodzaju solarkom i pługo-solarkom wjeżdżać do środka.

Magazyn buduje wybrana w przetargu rybnicka firma DMK Inżynieria, za kwotę blisko 2,7 mln zł,  obejmującą zarówno projekt jak i budowę obiektu.

W tym sezonie, do zimowego utrzymywania dróg rybniccy drogowcy mogą korzystać z zasobów ok. 700 ton piasku oraz ok. 1400 ton soli drogowej. Wyznaczonych jest 12 tras zimowego utrzymania dróg – to w sumie przeszło 467 kilometry dróg różnych kategorii.

Akcja zimowa na drogach gminnych i lokalnych nie obejmuje terenów, których właścicielami są podmioty takie jak: spółdzielnie mieszkaniowe, szkoły, przedszkola, obiekty kulturalno-oświatowe i zakłady pracy oraz właściciele prywatnych dróg.

Wszelkie problemy związane z zimowym utrzymaniem dróg zgłaszać można do RSK, pod całodobowym nr tel.: 32 43 29 560.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również