Wiadomości z Rybnika

Pet Patrol Rybnik - pomocna dłoń w stronę zwierząt

 • Dodano: 2021-08-01 14:15, aktualizacja: 2021-08-03 08:56

Pojawiają się tam, gdzie potrzebna jest pomoc. Zajmą się każdym skrzywdzonym zwierzęciem, które zostało porzucone na pastwę losu. W Rybniku błąka się wiele bezpańskich psów czy schorowanych kotów. Również i dzikie zwierzęta, takie jak nutrie żyjące przy Nacynie, potrzebują czasem pomocy. W rozwiązaniu takich problemów, z pomocą przychodzi Fundacja Pet Patrol Rybnik.

Czym zajmuję się Fundacja?

Pet Patron Rybnik, to Fundacja na rzecz Ochrony Zwierząt. Członkowie fundacji to wolontariusze, oznacza to, że nie otrzymują oni żadnych materialnych wynagrodzeń za swoją pracę. Każdy z nich znajduje w swoim życiu wolny czas, by pomagać zwierzakom. Członkowie fundacji to ludzie różni pod względem wieku. Są nimi osoby pracujące, studenci oraz uczniowie. Łączy ich miłość do zwierząt oraz chęć pomagania. 

Na co dzień, Fundacja zajmuję się różnymi interwencjami, a to za sprawą zgłoszeń, które może wykonać każdy z nas. Pomoc kierowana jest w stronę każdego zwierzęcia, które potrzebuje natychmiastowej interwencji. Wolontariusze ratują czworonogi, które zostały wyrzucone z domu, bądź te, które zostały skrzywdzone za sprawą człowieka. Fundacja zajmuje się leczeniem i opieką a ich głównym celem jest znalezienie nowego domu dla zwierzaków, w którym w końcu będą zdrowe i otoczone miłością.

Pet Patrol Rybnik, posiada własną stronę internetową

Pet Patrol Rybnik, posiada własną stronę internetową, na której możemy dowiedzieć się różnych informacji, na temat ich działania. Fundacja przedstawia wszystkich podopiecznych oraz interwencje, jakie miały miejsce, co się wydarzyło i w jaki sposób pomogli czworonogom. Widać tam wiele smutku w oczach pokrzywdzonych zwierząt, co tylko potwierdzają ich tragiczne historie. A jednocześnie, po znalezieniu się w rękach wolontariuszy, widać nadzieję i szczęście, tych biednych zwierząt. Większość z nich czeka na adopcję i szczęśliwy, nowy dom.
 
Na Facebooku, również możemy znaleźć Pet Patrol, który na bieżąco informuje nas o kolejnych interwencjach i wydarzeniach.

Z ostatnich aktualności, możemy dowiedzieć się o kolejnej szczęśliwej adopcji pieska o imieniu Gacek, kotki Zgredzi czy kotki Daisy. A to wszystko jedynie na przełomie kilku dni, także dobrych ludzi nie brakuje. Dzięki takim osobom, które mają możliwość przygarnięcia psa czy kota, fundacja może przygarnąć kolejne, potrzebujące zwierzaki.

Jak można pomóc ?

 • Jeśli chcesz pomóc w jakiś sposób Fundacji, możesz wpłacić dowolną kwotę na Zbiórkę, która znajduje się na stronie.
   
 • Dodatkowo Pet Patrol posiada własne "Puszki" stacjonarnie, do których również można wrzucić dowolną sumę pieniędzy. Takie puszki, znajdują się w różnych miejscach w Rybniku i według strony są cały czas aktualizowane, więc ich miejsce należy sprawdzić na mapie, którą przedstawia strona.
   
 • Jeśli, ktoś posiada własną firmę może taką puszkę, posiadać również u siebie. W takim celu należy się skontaktować z fundacją, poprzez Facebooka lub maila, podanego na stronie.
   
 • Pomocą jest również Adopcja zwierząt, które są pod opieką Fundacji. Na stronie znajduje się zakładka, w której przedstawione zostały wszystkie zwierzaki do adopcji. Przemyślana decyzja o adopcji, pozwoli Fundacji na pomoc kolejnym czworonogom. Szczegółowe Warunki Adopcji, znajdziecie na stronie Fundacji.
   
 • Natomiast, jeśli ktoś pragnie zaangażować się w pomoc jeszcze bardziej, może zostać wolontariuszem Pet Patrol. Pomocnych dłoni do pracy, nigdy za wiele. I mimo ciężkich chwil,  jak mówią wolontariusze, których jest wiele, zawsze wychodzi słońce po burzy. Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego, niż widok szczęśliwych zwierząt, które wyrwane zostały z nędznego życia czy choroby.

 
Więcej informacji na temat, adopcji, zbiórek oraz Wolontariatu znajdziesz TUTAJ

 


Źródło: Sara Konopelska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również