Wiadomości z Rybnika

Rybnik: Mają tam powstać mieszkania i lokale użytkowe. Kto zabuduje Hallera?

  • Dodano: 2021-07-30 12:45

Rybnicki TBS ogłosił przetarg na realizację zapowiadanej inwestycji przy ulicy Hallera. Ma tam powstać zabudowa mieszkaniowa wraz z lokalami użytkowymi.

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Twój Dom” Sp. z o.o. ogłosiło przetarg 28 lipca. Zadanie dotyczy budowy budynku wielorodzinnego z lokalami użytkowymi wraz z przebudową i zmianą sposobu użytkowania istniejących budynków mieszkalnych na budynki handlowo-usługowe, z infrastrukturą towarzyszącą oraz elementami zagospodarowania terenu przy ul. Gen. J. Hallera w Rybniku oraz przebudową sieci wodociągowej wzdłuż łącznika ulic Pocztowa-Hallera w Rybniku.

Specyfikacja warunków zamówienia, dokumentacja projektowa oraz wszelkie inne dokumenty związane z projektem są dostępne na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Spółki. Termin składania ofert upływa 23 sierpnia bieżącego roku. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wykonawców do analizy dokumentacji i składania ofert – informuje Olgierd Zaraś,  Prezes Zarządu Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Twój Dom” Sp. z o.o. z siedzibą w Rybniku.

Przypomnijmy, że działka przy ulicy Hallera w rybnickim śródmieściu została przekazana Towarzystwu Budownictwa Społecznego „Twój Dom” jako wkład niepieniężny, za który miasto objęło udziały w podwyższonym kapitale zakładowym spółki.

Miasto wytypowało nieruchomość przy ul. Hallera jako lokalizację budynków TBS. Zabudowa tej nieruchomości została zaplanowana już w 2019 roku, kiedy została wykonana dokumentacja projektowa dla inwestycji. W 2019 roku został również złożony wniosek o wydanie pozwolenia na budowę, a wiosną 2020 roku pozwolenie zostało wydane. Przekazanie terenu spółce TBS to krok w stronę realizacji planów – wyjaśniał prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Ogłoszony przetarg na realizację zadania to kolejne działanie na drodze do tego, by plac przy ulicy Hallera zyskał nowe oblicze. Nowoczesna przestrzeń z mieszkaniami czynszowymi i lokalami użytkowymi z pewnością podniesie atrakcyjność miasta. Powstać ma obiekt dopasowany do kontekstu urbanistycznego, zawierający 80 mieszkań wraz z częścią usługową o powierzchni 900 m2 oraz infrastruktura towarzysząca, w tym droga wewnętrzna i ciąg pieszo-jezdny.

Koncepcja architektoniczno-urbanistyczna budynku mieszkalno-usługowego przy ulicy Hallera została wyłoniona w drodze konkursu, który  na zlecenie Urzędu Miasta Rybnika zorganizował katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Zwycięski projekt został doceniony za poszanowanie dla tradycji miejsca, dobre relacje z istniejącą zabudową oraz współczesną prostą architekturę, oszczędną w detalu, o silnej i zdecydowanej kompozycji nadającej nowy atrakcyjny wymiar zabudowie śródmiejskiej miasta.

Warto dodać, że spółka TBS złożyła wnioski kredytowe w Banku Gospodarstwa Krajowego dotyczące finansowania inwestycji na ul. Hallera w ramach rządowego programu dotyczącego społecznego budownictwa czynszowego. 14 czerwca w Biuletynie Informacji Publicznej BGK opublikowana została informacja wskazująca, że rybnicki TBS został pozytywnie zweryfikowany pod kątem wiarygodności kredytowej i przeszedł do kolejnego etapu procedury przyznania finansowania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również