Wiadomości z Rybnika

Mieszkańcy otrzymują ulotki o smogu

  • Dodano: 2016-02-17 10:45, aktualizacja: 2016-02-17 11:48
Przygotowane w ramach projektu „Wyjście Smoga” ulotki informujące o szkodliwości smogu oraz sposobach walki z tym niekorzystnym dla zdrowia zjawiskiem trafiają do rybniczan. Foldery roznoszą pracownicy urzędu zajmujący się dostarczeniem korespondencji.
 
 
Ulotka, nazwana przewodnikiem po rybnickim smogu, to kompendium wiedzy na temat przyczyn zanieczyszczenia powietrza. To także źródło danych o najbardziej szkodliwych substancjach, jakie przede wszystkim w wyniku nieekologicznego ogrzewania domów trafiają do atmosfery. 
 
 
Folder zawiera ponadto informacje m.in. o tym, jak właściwie i w sposób bezpieczny dla środowiska  korzystać z węgla, jak uzyskać dopłatę do wymiany źródła ogrzewania na bardziej ekologiczne, czy też skąd czerpać informacje o stężeniach niebezpiecznych substancji w powietrzu.
 
 
Ulotka została przygotowana przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w ramach projektu „Wyjście Smoga”, w który aktywnie zaangażował się także Urząd Miasta Rybnika. 
 
 
– Bardzo zależy nam na dotarciu z informacją o tym, czym jest smog i jakie zagrożenia się z nim wiążą do jak najszerszej grupy mieszkańców. Problem ten dotyczy bowiem nas wszystkich i ma realny wpływ na nasze zdrowie. Edukacja powinna być  podstawą działań zmierzających do uporania się z niską emisją, stąd też pomysł na przekazanie rybniczanom ulotek. Aktualnie pracujemy nad nowym regulaminem dopłat do wymiany źródła ogrzewania i termomodernizacji. Wdrażamy uwagi, które otrzymaliśmy po konsultacjach społecznych. Żeby mieszkańcy chcieli podjąć wysiłek finansowy związany ze zmianą sposobu ogrzewania potrzeba jest wiedza dotycząca realnego wpływu smogu na zdrowie. Samorząd może pomóc stosując wsparcie finansowe, ale decyzję o tym czy warto, mieszkańcy podejmują samodzielnie – podkreśla prezydent Rybnika, Piotr Kuczera.
 
Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta Rybnika. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również