Wiadomości z Rybnika

Konferencja o handlu ludźmi w Rybniku. Zobacz, co działo się na spotkaniu!

  • Dodano: 2023-10-19 11:30

W ramach obchodzonego Europejskiego Dnia przeciwko Handlowi Ludźmi w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Konstantego Prusa w Rybniku odbyła się konferencja poświęcona tematyce handlu ludźmi oraz przestępstwom towarzyszącym temu zjawisku.

Handel Ludźmi tematem rybnickiej konferencji

Rybnicką komendę reprezentowała aspirant sztabowy Angelika Strzebinczyk zajmująca się na co dzień profilaktyką społeczną. W trakcie spotkań słuchacze dowiedzieli się, na czym polega zjawisko handlu ludźmi, jakie przybiera formy, jakimi metodami posługują się przestępcy, aby zniewolić ofiary.

Przestępstwo handlu ludźmi jako współczesna forma niewolnictwa stanowi jedną z najcięższych zbrodni, godzącą w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolności i godność ludzka. Podejmując pracę za granicą, czy wyjeżdżając na wakacje, należy pamiętać o zagrożeniach, jakie mogą nas tam spotkać. Policjantka z wydziału prewencji rybnickiej komendy zajmująca się na co dzień profilaktyką społeczną przeprowadziła prelekcje dla uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Rybniku, w ramach obchodzonego w dniu 18 października Europejskiego Dnia przeciwko Handlowi Ludźmi. Podczas spotkania z młodzieżą i nauczycielami aspirant sztabowy Angelika Strzebinczyk poruszyła problematykę procederu handlu ludźmi oraz niebezpieczeństw, które młode osoby mogą napotkać podczas próby podjęcia pracy za granicą. 

Harmonogram konferencji:

1. Otwarcie konferencji.

Aspirant sztabowy Angelika Strzebinczyk - Asystent Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

2. „Aspekty prawne, charakterystyka oraz skala zjawiska handlu ludźmi”.

Aspirant sztabowy Angelika Strzebinczyk - Asystent Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Rybniku

3. „Eures - bezpieczna praca za granicą”.

Karolina Ryszka – Dział ds. Pośrednictwa Pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku

4. „Środki psychoaktywne a proceder handlu ludźmi”

Anna Picho - Promotor Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rybniku

5. Podsumowanie i zakończenie.

Aspirant sztabowy Angelika Strzebinczyk - Asystent Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również