Wiadomości z Rybnika

"RóżSięNaBadania w Rybniku. Promocja profilaktyki nowotworów kobiecych

  • Dodano: 2023-10-18 10:00

Firma odzieżowa Moraj organizuje akcję profilaktyczną #RóżSięNaBadania. To promocja profilaktyki nowotworów kobiecych. Partnerem akcji jest fundacja onkologiczna Onkofundacja Alivia.

Akcja promocyjna w szczytnym celu

Moraj to marka odzieżowa, istniejąca na rynku już od ponad 25 lat. Powstała w Rybniku, jako niewielki dystrybutor bielizny i wyrobów pończoszniczych. Obecnie Moraj to pełnowymiarowa marką odzieżowa, której produkty możemy zakupić w sklepach każdego zakątka Polski oraz w firmowym sklepie internetowym. W związku z Miesiącem Świadomości Nowotworów Ginekologicznych oraz Profilaktyki Raka Piersi Moraj postanowił nawiązać do korzeni i zrobić coś dla kobiet.

Szacuje się, że corocznie w Polsce diagnozowanych jest ok. 30 tysięcy nowych zachorowań na raka piersi oraz nowotwory ginekologiczne, m.in.: szyjki macicy, jajników, endometrium itd.. W odpowiedzi na te zatrważające dane marka Moraj postanowiła włączyć się w działania pomocowe na rzecz ich profilaktyki i leczenia. We współpracy z Onkofundacją Alivia, powstała akcja charytatywna pod nazwą #RóżSięNaBadania, mająca na celu wsparcie Polek w walce z nowotworami natury kobiecej, w tym ginekologicznej – informuje Agnieszka Kuklewicz, Specjalistka ds. Social Media i Marketingu formy Moraj.

Zasady akcji #RóżSięNaBadania

W ramach inicjatywy #RóżSięNaBadania, każde 5 zł ze sprzedaży produktów objętych akcją, zostanie przekazane na realizację celów wyżej wspomnianej fundacji. Onkofundacja Alivia od 13 lat zajmuje się kompleksowym wsparciem merytorycznym i finansowym pacjentów onkologicznych. Zachęca do badań, edukuje, doradza i przekazuje finansowe wsparcie na nierefundowane przez NFZ badania. Produkty objęte akcją to figi dostępne w 8 wariantach kolorystycznych, zapakowane w charakterystyczne, intensywnie różowe opakowania, opatrzone grafiką znanej artystki Martyny Wójcik-Śmierskiej oraz symbolem różowej wstążki. Majtki można kupić na stronie moraj.pl, a także stacjonarnie, w sklepach partnerskich. 

Wraz z akcją rusza strona projektu www.rozsienabadania.pl mająca charakter edukacyjny. Znaleźć tam można przydatne informacje na temat samobadania, profilaktyki i leczenia nowotworów kobiecych. Akcję wspiera Miasto Rybnik.

W sobotę, 21 października, w godzinach 10.00-18.00 na rybnickim rynku forma Moraj planuje zorganizować wydarzenie promujące akcję #RóżSięNaBadania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również