Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Kobieta i mężczyzna podejrzani o rozbój

  • Dodano: 2018-01-03 07:45, aktualizacja: 2018-01-03 07:53

Policjanci z komisariatu policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali podejrzanych o rozbój. To 33-letnia kobieta i 34-letni mężczyzna, którzy pobili pokrzywdzonego, po czym ukradli mu kasetkę z pieniędzmi.

Podejrzani usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Kobieta została oddana pod dozór policyjny, natomiast mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w nocy z 29 na 30 grudnia 2017 roku. Z informacji jakie przekazał śledczym pokrzywdzony wynikało, że w swoim mieszkaniu w Czerwionce-Leszczynach spożywał alkohol w towarzystwie znajomej kobiety i mężczyzny. W pewnym momencie mężczyzna zaczął uderzać go pięściami po twarzy. Kiedy pokrzywdzony był już całkowicie bezbronny, sprawcy ukradli mu kasetkę w której znajdowało się prawie 5 tys. złotych i uciekli.

Policjanci z komisariatu policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali 33-letnią kobietę oraz 34-letniego mężczyznę, który był w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz przestępstwa przeciwko mieniu. Podejrzani zostali przesłuchani i usłyszeli prokuratorskie zarzuty za rozbój. Okazało się, że mężczyzna dopuścił się tego przestępstwa w warunkach recydywy. Rybnicki sąd na wniosek śledczych oraz prokuratora zastosował wobec 34-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące. Grozi mu kara do 18 lat pozbawienia wolności. Kobieta została oddana pod dozór policyjny. Śledczy odzyskali większość ze skradzionych pieniędzy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.