Wiadomości z Rybnika

Kobieta i mężczyzna podejrzani o rozbój

  • Dodano: 2018-01-03 07:45, aktualizacja: 2018-01-03 07:53

Policjanci z komisariatu policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali podejrzanych o rozbój. To 33-letnia kobieta i 34-letni mężczyzna, którzy pobili pokrzywdzonego, po czym ukradli mu kasetkę z pieniędzmi.

Podejrzani usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Kobieta została oddana pod dozór policyjny, natomiast mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w nocy z 29 na 30 grudnia 2017 roku. Z informacji jakie przekazał śledczym pokrzywdzony wynikało, że w swoim mieszkaniu w Czerwionce-Leszczynach spożywał alkohol w towarzystwie znajomej kobiety i mężczyzny. W pewnym momencie mężczyzna zaczął uderzać go pięściami po twarzy. Kiedy pokrzywdzony był już całkowicie bezbronny, sprawcy ukradli mu kasetkę w której znajdowało się prawie 5 tys. złotych i uciekli.

Policjanci z komisariatu policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali 33-letnią kobietę oraz 34-letniego mężczyznę, który był w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz przestępstwa przeciwko mieniu. Podejrzani zostali przesłuchani i usłyszeli prokuratorskie zarzuty za rozbój. Okazało się, że mężczyzna dopuścił się tego przestępstwa w warunkach recydywy. Rybnicki sąd na wniosek śledczych oraz prokuratora zastosował wobec 34-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące. Grozi mu kara do 18 lat pozbawienia wolności. Kobieta została oddana pod dozór policyjny. Śledczy odzyskali większość ze skradzionych pieniędzy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również