Wiadomości z Rybnika

Areszt dla podejrzanych o rozbój w centrum Rybnika

  • Dodano: 2019-03-08 09:00

W miniony poniedziałek doszło do rozboju w centrum Rybnika.

Sprawcy mieli grozić pracownikowi sklepu i zażądali od niego wydania pieniędzy. Chwilę po zdarzeniu policjanci zatrzymali jednego z podejrzanych. Drugi z napastników wpadł w ręce mundurowych na następny dzień. Rybnicki sąd zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt.

Przebieg zdarzenia

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie. Dwaj sprawcy mieli wejść do sklepu niedaleko centrum Rybnika. Zagrozili sprzedawcy i zażądali od niego wydania pieniędzy. Sprzedawca postanowił zadzwonić na numer alarmowy. Wtedy napastnicy zabrali butelkę alkoholu i wybiegli ze sklepu. Zawiadomieni policjanci przystąpili do poszukiwań za sprawcami. Kilkaset metrów dalej, jeden z nich został zatrzymany przez rybnickich mundurowych.

Był to 29-latek z Rybnika. Kryminalni ustalili tożsamość drugiego napastnika, który zbiegł z miejsca. Zatrzymali 24-latka następnego dnia. Obaj zatrzymani mają kryminalną przeszłość. Usłyszeli już zarzut rozboju, za który grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Rybniku zastosował wobec podejrzanych 2-miesięczny areszt.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również