Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Groźny wypadek w Przegędzy

  • Dodano: 2018-01-09 08:00, aktualizacja: 2018-01-09 08:05

Pięć osób trafiło do szpitala po wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Mikołowskiej w Przegędzy.

Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący oplem nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, zjechał na zakręcie drogi na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z volkswagenem. Droga przez blisko trzy godziny była nieprzejezdna.

Do wypadku doszło wczoraj, kilka minut przed 17.00 na ulicy Mikołowskiej w Przegędzy. Jak wstępnie ustalili policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy, kierujący oplem 23-letni mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn, jadąc w kierunku Rybnika, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, zjechał na zakręcie drogi na przeciwny pas ruchu i uderzył w jadącego z naprzciwka volkswagena. Następnie zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewa. Jedno z nich przewróciło się na samochód. Aby wyciągnąć pasażerkę z tego pojazdu, potrzebna była pomoc strażaków.

W wyniku tego zdarzenia pięć osób zostało przewiezionych do szpitala. Volkswagenem podróżowała także matka z 2-letnim dzieckiem. Na szczęście nic im się nie stało. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierującemu oplem została pobrana krew do badań na inne środki. Droga przez blisko trzy godziny była nieprzejezdna. Dokładne okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione w prowadzonym przez rybnickich śledczych, postępowaniu przygotowawczym.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.