Wiadomości z Rybnika

Dzień Świadomości Autyzmu. Sprawdź, co będzie się działo w Rybniku!

  • Dodano: 2023-03-30 07:00, aktualizacja: 2023-03-29 21:56

W poniedziałek, 3 kwietnia br. w Edukatorium Juliusz w Rybniku odbędzie się bezpłatna konferencja dotycząca autyzmu i zaburzeń wynikających ze spektrum.

Konferencja wpisuje się w obchody Dnia Świadomości Autyzmu, przypadającego corocznie 2 kwietnia święta, które ma na celu upowszechnianie wiedzy na temat tego zaburzenia neurologicznego i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Chodzi m.in. o zapobieganie wykluczeniu społecznemu i zwracanie uwagi na „potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu”.

Obchody Dnia Świadomości Autyzmu w Rybniku organizują:

W trakcie wydarzenia, zaplanowanego na 3 kwietnia, odbędzie się m.in. Niebieski spacer, który wyruszy o godzinie 9.05 spod Bazyliki św. Antoniego ulicami Powstańców Śląskich i Jana III Sobieskiego na rynek. Marsz zwieńczy wspólna zabawa integracyjna. Chęć udziału grup zorganizowanych należy potwierdzić u organizatorów pod nr tel.:  32 42 26 407. Organizatorzy proszą uczestników o niebieski odcień wierzchniego ubrania.

W programie także warsztaty dla zaproszonych uczniów z kilku rybnickich szkół. Wydarzeniu towarzyszy ponadto konkurs „Pomaluj świat na niebiesko” skierowany do dzieci i młodzieży rybnickich placówek edukacyjnych – rozdanie nagród zaplanowano w Edukatorium Juliusz o godzinnie 10.30. Pokonkursową wystawę prac będzie można oglądać w rybnickim muzeum od 3 do 9 kwietnia.

Obchody Dnia Świadomości Autyzmu zwieńczy konferencja w Edukatorium Juliusz, która odbędzie się 3 kwietnia o godzinie 17.00. Spotkanie ma na celu  zwiększenie świadomości i kompetencji ludzi skupionych wokół autyzmu – m.in.  nauczycieli, rodziców, terapeutów, psychologów, pedagogów.

Tematy poruszane na konferencji:

  • Autyzm – inny umysł, inne myślenie – stosowana analiza zachowania z osobami ze spektrum autyzmu.

Prowadząca: mgr Beata Ignaczewska, certyfikowany terapeuta i superwizor behawioralny, pedagog specjalny, wykładowca na Uniwersytecie Akademii Medycznej w Gdańsku oraz na SWPS w Warszawie i Katowicach.

  • Jak „ugryźć” Tadka niejadka? – sposób na zbilansowaną dietę w wybiórczości pokarmowej.

Prowadząca: mgr Aleksandra Pol, dyplomowany dietetyk kliniczny, wykładowca Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

Rejestracja na konferencję drogą telefoniczną: 32 42 26  407 w godzinach 7.00-15.30. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również