Wiadomości z Rybnika

W Niedobczycach będzie bezpieczniej. Rybniczanie "wyklikali" sobie przejście dla pieszych!

  • Dodano: 2023-03-30 06:30, aktualizacja: 2023-03-29 21:50

Przejście dla pieszych przy ul. Górnośląskiej w dzielnicy Niedobczyce, będzie bardziej bezpieczne! Zdecydowali o tym mieszkańcy w internetowym głosowaniu!

Mieszkańcy się spisali

Trwające od 1 do 28 marca głosowanie mocno zmobilizowało rybniczan – nie tylko z dzielnicy Niedobczyce, ale z całego Rybnika, a nawet spoza jego granic! Z jednego numeru telefonu można głosować tylko raz, więc mieszkańcy uruchomili wszystkie kontakty i znajomości, zachęcając do głosowania na rybnickie przejście.

Zaangażowanie i mobilizacja przyniosły owoce – „wyklikano”  18740 punktów -  o 5280 pkt. więcej niż plasujący się za nami Bytom i o 8530 pkt. więcej niż trzecie w wyścigu Kielce!

Wszystkim głosującym serdecznie dziękujemy za rybnicki pokaz siły, jedności i zaangażowania! Dobra robota! - czytamy na stronie UM.

Dzięki wygranej w organizowanym przez Orange Polska konkursie „Inteligentne Przejście”, w Rybniku zostanie zmodernizowane przejście przy ulicy Górnośląskiej ( skrzyżowanie z ul. Generała Władysława Andersa). Powstanie tam aktywne przejście „smart”, które dzięki zastosowanym rozwiązaniom będzie dużo bezpieczniejsze. Czujniki ruchu z daleka wykryją pieszych, aktywując świetlną i dźwiękową sygnalizację ostrzegawczą. Dzięki przejściu smart wszyscy będą bezpieczniejsi na drodze.

Jak działa inteligentne przejście?

  • Czujniki ruchu wykrywają pieszego już z odległości kilkunastu metrów i natychmiast aktywują świetlną i dźwiękową sygnalizację ostrzegawczą.
  • Specjalny system doświetlania sprawia, że przechodzący są lepiej widoczni dla kierowców.
  • Z kolei sygnały dźwiękowe ostrzegają mniej uważnych pieszych, że zbliżają się do pasów.

Więcej na stronie https://inteligentneprzejscie.pl/.

W Niedobczycach będzie bezpieczniej. Rybniczanie "wyklikali" sobie przejście dla pieszych! / fot. UM Rybnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również