Wiadomości z Rybnika

Budżet Obywatelski 2023 - wyniki głosowania

  • Dodano: 2022-10-14 06:15, aktualizacja: 2022-10-13 21:11

Projekt "Kamień – Reaktywacja" okazał się zwycięskim projektem ogólnomiejskim 10. edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Rybnika.

Wyniki BO 2023

Mieszkańcy Rybnika po raz dziesiąty wybierali projekty obywatelskie – lokalne i ogólnomiejskie, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku, w ramach budżetu obywatelskiego. W tegorocznym głosowaniu wzięło udział 15 975 osób. W sumie oddano 28 054 ważnych głosów. Poza projektem ogólnomiejskim rybniczanie wybrali 28 projektów lokalnych.

Budżet Obywatelski 2023 - wyniki

Szczegółowe statystyki – m.in. jak rybniczanie głosowali względem wieku, sposobu głosowania, dzień po dniu – również można znaleźć na stronie: Budżet Obywatelski 2023 - wyniki w zakładce Statystyki.  

Ogólnomiejski zwycięzca – projekt „Kamień – Reaktywacja”, warty 3 595 000 zł, otrzymał 3563 głosy. W ramach projektu w otoczeniu działającego kąpieliska w Rybniku-Kamieniu powstaną tężnie, pomost wzdłuż linii brzegowej stawu, boiska do siatkówki plażowej, tor do uprawiania sportów ekstremalnych typu Ninja  Warior oraz  strefa zabaw dla dzieci wokół istniejącego wodnego placu zabaw. To 35 ha dla małych, dużych, silnych i słabych, na zdrowe zmęczenie, na wyciszenie się i na naładowania baterii w przepięknych okolicznościach przyrody. Celem projektu jest kompleksowa rewitalizacja, zapoczątkowana w pierwszym ogólnomiejskim Budżecie Obywatelskim, w ramach którego powstało "Pluskadełko".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również