Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

16-latek uciekał crossem przed policjantami

  • Dodano: 2016-08-01 11:15
Policjanci rybnickiej drogówki, prowadzili pościg za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli. Kierujący podczas ucieczki łamał wiele przepisów drogowych, powodując tym niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego. Jak się okazało, kierującym był 16-letni mieszkaniec Rybnika. Z uwagi na jego wiek, sprawa trafi do Sądu Rodzinnego.
 
 
Policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy, w ramach codziennych zadań służbowych związanych z akcją „Bezpieczne Wakacje 2016”, patrolowali wczoraj rejon ulicy Gotartowickiej. W piątek około 16.20, zauważyli motocyklistę, który na ich widok gwałtownie skręcił w boczną ulicę, a następnie zaczął uciekać ciągle oglądając się za siebie. Mundurowi ruszyli za nim. Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania się, dawanych przez umundurowanych stróżów prawa poruszających się oznakowanym radiowozem, kierujący za wszelką cenę usiłował uniknąć kontroli drogowej. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Pirat drogowy podczas ucieczki łamał wiele przepisów drogowych, powodując niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci zatrzymali szaleńca na ulicy Jutrzenki.
 
 
Kierującym, okazał się 16-letni mieszkaniec Rybnika. Motocykl był w bardzo złym stanie technicznym, nie posiadał tablicy rejestracyjnej, oświetlenia, a młody pirat drogowy, uprawnień do kierowania. Z uwagi na jego wiek, sprawa trafi do Sądu Rodzinnego.
 
 
Rybniccy policjanci apelują do dzieci i młodzieży, którzy są na półmetku wakacyjnego wypoczynku o rozsądek. To zdarzenie, powinno być przestrogą dla wszystkich młodych ludzi, ale także dla rodziców i opiekunów. Zadbajmy o to, aby czas wypoczynku naszych dzieci był bezpieczny, a konsekwencje wakacyjnych zabaw, nie okazały się tragiczne.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.